به گزارش افکارنیوز، «فرانسوا دله» سفیر جدید بلژیک در جمهوری اسلامی ایران با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

محمد جواد ظریف دراین دیدار با اشاره به سفر اخیر خود به بروکسل و دیدار با مقامات ارشد بلژیک و اتحادیه اروپا ابراز امیدواری نمود که مناسبات ایران و بلژیک در حوزه های مختلف از جمله روابط اقتصادی گسترش یابد.

وزیر امورخارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه متاسفانه برخی کشورها سیاستهای اشتباهی را در سوریه دنبال می کنند و گروهی این تصور را دارند که در سوریه افراطیون و دولت سوریه برای از بین بردن یکدیگر هستند اما این نوع نگاه شرایط را پیچیده تر می کند.

محمد جواد ظریف درباره مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه و ۱ + ۵ تصریح کرد: جمهوی اسلامی ایران توافقی راکه در آن حقوق ملت ایران در آن در نظر گرفته نشود را قبول نخواهد کرد.

" فرانسوا دله" سفیر جدید بلژیک نیز در این دیدار ابراز امیدواری نمود همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف ارتقاء یابد وی افزود: ظرفیتهای زیادی برای گسترش همکاریها فیمابین وجود دارد.