به گزارش افکارنیوز، حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی نوشت: تهران در این هفته محل رایزنی های دیپلماتیک برای توسعه امنیت منطقه ای و مبارزه باافراط گرایی و تروریسم در بالاترین سطوح آن است.

وی افزود: با شکست سیاسی ائتلاف غرب درجهانی کردن مبارزه با داعش، اینک کشورهای مختلف به شکل انفرادی برای تامین و حفظ امنیت و ثبات خود فعال شده اند.

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور اضافه کرد: تئوری مبارزه با خشونت و تروریسم روحانی، از سال گدشته تهران را به محل رفت و آمد دیپلماتیک جهانی تبدیل کرده است.

ابوطالبی تاکید کرد: نا امیدی کشورهای منطقه، عراق، سوریه و لبنان از مثمر ثمر بودن تحرکات نظامی ائتلاف، این کشورها را به سمت چاره جویی برای امنیت ملی شان سوق داده است.

وی افزود: نفوذ منطقه ای، صداقت و قدرت بالای تاثیرگذاری بر تحولات، مهمترین عاملی است که عراق، لبنان، فعالان سوریه، فلسطین و مقامات روسیه را به ایران کشانده است.

ابوطالبی نوشت: روحانی این روزها ارتقاء امنیت منطقه ای وثبات را از فلسطین تا قفقاز و آسیای میانه، اصلی ترین تحرک دیپلماتیک خود می داند؛ تحرکی که از سازمان ملل آغازشد. روحانی در «هفته تلاش برای ثبات وامنیت منطقه ای» با نخست وزیران عراق و ارمنستان، وزیر دفاع لبنان و انقلابیون فلسطین دیدار خواهد کرد.

وی افزود: جهان پذیرفته راه ثبات و امنیت منطقه، از پایتخت بزرگترین قدرت منطقه - تهران- می گذرد؛ راهی که جهانیان با قطعنامه مبارزه با خشونت به رسمیت شناختند.