به گزارش افکارنیوز، پس از اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان و در پی آن دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، وزیر مشاور امور خارجه امارات عربی متحده امروز یکشنبه ایران را به اتخاذ «سیاست فرقه‌گرایی» متهم کرد.

وبگاه شبکه خبری آمریکایی «بلومبرگ» با انتشار این خبر نوشت: «انوار قرقاش» وزیر امور خارجه امارات متده عربی با متهم کردن ایران در این زمینه افزود، این کشور با اتخاذ چنین رویکردی به روابط خود با کشورهای حاشیه خلیج فارس لطمه وارد می‌کند.

قرقاش که در شهر ابوظبی سخنرانی می‌کرد در ادامه ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی از جمله بحرین، یمن، سوریه و عراق متهم کرد.

وزیر خارجه امارات متحده عربی در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود گفت: «ادامه افزایش نفوذ ایران در جهان عرب مشکل اساسی در روابط بین کشورهای عضو پیمان همکاری خلیج فارس با جمهوری اسلامی ایران است».

وزیر خارجه امارات در حالی این سخنان را بیان کرد که «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران چندین بار بر افزایش روابط با کشورهای حاشیه خلیح فارس از جمله امارات و عربستان سعودی تأکید کرده است.

چندی پیش نیز حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه ایران اظهارات وزیر خارجه عربستان را با فضای حاکم بر مذاکرات دیپلماتیک ایران و عربستان در تعارض خواند و به ریاض توصیه کرد که مراقب توطئههای دشمنان منطقه باشد و از فرصت نقش آفرینی مثبت در منطقه غافل نشود.