به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز گفت: مجموعه دست اندرکاران تامین امنیت در کشور گنجینه ای ارزشمند و گرانبها هستند.

وزیر دادگستری با بیان این مطلب که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با حوادثضد امنیتی تلخی در کشور مواجه بودیم اظهار کرد: در دوران معاصر بیشترین و پیچیده ترین طرحهای ضد امنیتی برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و ما با پیچیده ترین و طولانی ترین طرح های امنیتی در کشور روبرو بوده ایم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز برفراز قله امنیت قرار دارد، گفت: حتی دشمنان نظام اسلامی به موفقیت ایران اسلامی در عرصه امنیت پایدار اعتراف کرده اند؛ که بخش قابل توجهی از این موفقیتها مرهون مجاهدتهای خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) است و امروز به عنوان یک کشور مدعی در دنیا در عرصه امنیت، حرف برای گفتن داریم.

پورمحمدی امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران را بواسطه وجود سه رکن اصلی مردم، کارآمدی و توانایی عوامل کارگزار و مدیریت مدیران و رهبران را دانست و شاخص ترین تامین کننده امنیت در جامعه را همبستگی ملی دانست و افزود: مدیریت اصولی از نکات محوری در بحثامنیت است و مدیران باید دارای دو خصیصه هوشمندی و قاطعیت باشند که این خصایص در امام خمینی(ره) وجود داشت و همواره در تفکر بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران، دشمن شناسی و اولویت شناسی را شاهد بوده ایم.

وزیر دادگستری به وجود توانایی و قابلیت در عرصه های مختلف در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: کسب اطلاعات، داشتن دانش و تخصص و اراده و تصمیم، سه عنصر اصلی مدیریت است و مدیران برای توسعه و پیشرفت کشور باید این سه عنصر اصلی را مد نظر قرار دهند.

وی گفت دولت بنا دارد با اطلاعات صحیح حرکت کند و با تاکید بر لزوم وجود گردش صحیح اطلاعات در جامعه تصریح کرد: بنای دولت بر پرهیز از پنهان کاری، دست کاری و سانسور اطلاعات است؛ سرملت نباید کلاه گذاشت و نباید پنهان کاری کرد و اگر دولت مشکل را خودش بیان می کند، باید برای رفع این مشکل با دولت همکاری کرد و اگر نظام را دوست داریم نباید بزرگنمایی و سیاه نمایی کنیم.

وزیر دادگستری در این باره همچنین گفت: دولت به دنبال خرابکاری نیست و اجازه خرابکاری نیز به دیگران نمی دهد و همین دو کار موجب رشد در جامعه می شود و اگر امروز نیز نشانه هایی از رشد در جامعه را شاهد هستیم، به دلیل رعایت همین اصول است.

پورمحمدی در ادامه و در خصوص استان البرز، وجود جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی در استان البرز را انگیزه ای برای برانگیخته شدن حس طمع سودجویان خواند و اضافه کرد: در صورت بی توجهی به این امر، مردم این استان حتی در تامین آب شرب نیز با مشکل مواجه می شوند.

وی گفت: امروز به جای آنکه امتیاز وجود منابع طبیعی، این استان را به منطقه ای خوش آب و هوا تبدیل کند، این منطقه را به کلانشهری آلوده تبدیل کرده است.

وزیر دادگستری از مدیران استان البرز خواست تا اجازه شهرک سازی و افزایش جمعیت مهاجر را در منطقه ندهند و با جمع آوری اطلاعات صحیح، تخصصی و تصمیم و اراده قوی، مانع از خیانت در حق آیندگان شوند.

بر اساس این گزارش، امام جمعه و نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان، استاندار البرز، مدیران و مسوولین حراست های دستگاهها و کارکنان مجموعه اطلاعات استان، از دیگر حاضرین مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز بودند.