به گزارش افکارنیوز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تعیین شروط تل‌آویو برای توافق هسته‌ای ۱ + ۵ و ایران، بر لزوم برچیده شدن تاسیسات غنی‌سازی تاکید کرد.

«موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ با رادیو ملی آمریکا(NPR) که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: «آنچه اکنون در مذاکرات هسته‌ای ۱ + ۵ و ایران در حال گفتگو است، تعداد سانتریفیوژها است اما چرا باید آنها اصلا توانمندی بومی برای غنی‌سازی اورانیوم داشته باشند؟».

مقام ارشد رژیم صهیونیستی همچنین افزود: «آنچه که اکنون شاهد آن هستیم تکیه بر موضوع هسته‌ای است اما این اشتباه است چرا به تلاش‌های آنها(ایران) برای تضعیف رژیم‌های میانه‌رو پرداخته نمی‌شود؟ آنچه ما در مذاکرات جاری هسته‌ای می‌گوییم این است که عدم توافق بهتر از یک توافق بد است»؛ اشاره وی به رژیم‌های میانه‌رو، کشورهای عربی هستند که برخی از آنها رسما و برخی دیگر غیررسمی با تل‌آویو رابطه دارند.

یعلون در بخش دیگری از این مصاحبه به تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا اشاره و تصریح کرد: قطعا در سالهای پیش رو شاهد تغییر مرزها در خاورمیانه خواهیم بود؛ البته باید بین کشورهای این منطقه از قبیل مصر تمایز قائل شویم چون مصر با سابقه تاریخی که دارد، باقی خواهد ماند اما کشورهایی چون لیبی، سوریه، عراق و برخی دیگر نتیجه پایان جنگ جهانی اول بوده و کشورهای ساختگی هستند.