به گزارش افکارنیوز، محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: این سناریو به نظر می‌رسد شبیه کشته‌سازی سال ۸۸ است به طوری که یک کاری انجام شده و برای تشویش اذهان عمومی یک سری رسانه‌ها چه در داخل و چه خارج از کشور در حال بزرگ‌نمایی آن هستند تا بدین وسیله مردم را دچار رعب و وحشت و ترس و واهمه کنند.

وی گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند تا از این طریق به رونق گردشگری در اصفهان ضربه وارد کرده و روند روبه‌جلوی آن را متوقف کنند و بر محبوبیت نظام اسلامی که یک محبوبیت بین‌المللی است در اذهان عمومی خدشه وارد کنند.

وی با بیان اینکه پشت سر این حوادثچنین اهداف کور طراحی شده است، گفت: ‌ اینکه حادثه‌ای برای دو سه نفر رخ می‌دهد ولی رسانه‌های جمعی به شکل گسترده به آن پرداخت می‌کنند چیزی متعارف و حرکتی عقلانی نیست چراکه چنین حوادثی را در خود غرب نیز شاهد هستیم که رسانه‌های غربی خود از آن بی‌خبر هستند.

سردار نقدی گفت: سال قبل بر اساس آماری که وجود دارد بیش از ۱۰۵ مورد اسیدپاشی در شهر لندن اتفاق افتاده است که ما اصلا از آن خبردار نبودیم و نه تنها یک ایرانی از این جریان خبر نداشته بلکه خود ملت انگلیس نیز از آن بی‌خبر بوده است و این نشان می‌دهد که چقدر روی نظام اسلامی ما حساسیت وجود دارد که این قدر می‌خواهند حادثه اسیدپاشی در اصفهان را بزرگنمایی کنند.

وی گفت: تمام تلاش رسانه‌های غرب در یک حرکت تروریستی واقعی بر این است تا با شایع‌سازی و بزرگ‌نمایی چنین حوادثی احساس امنیت را از جامعه ما بزدایند و مردم را همیشه در حالت التهاب نگه دارند.

برگزاری دوره‌های امر به معروف و نهی از منکر برای بسیجیان

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر روش ایجابی بر ارائه آموزش‌های کاربردی و عملیاتی برای عمل به فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر گفت: این خود آثار پرخیر و برکتی را به همراه داشته و ما را تشویق کرده تا بتوانیم در این برنامه‌ریزی توسعه حقیقی را شاهد باشیم.

نقدی از برگزاری دوره‌های جدید آموزشی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر خبر داد و گفت: برای بسیجیان هم موضوع کلی و همه به شکل مصداقی مطالب بیان می‌شود تا آنها در موضوع امر به خوبی‌ها و نهی ازمنکرها با روشنگری بیشتر عمل کنند که این خود اثرات زیادی را به همراه داشته است.

وی در پایان گفتوگویی با بیان اینکه این شیوه به کاهش منکرات و افزایش معروفات کمک کرده است، گفت: امیدواریم در یک حرکت گسترده بتوانیم در این مسیر گامهای جدی و بنیادین را برداریم.