به گزارش افکارنیوز، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه امروز چهارشنبه در صحن علنی مجلس در موافقت با محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم با اشاره به تحولات رخ داده در دهه‌های گذشته در وزارت علوم دانشگاه‌ها را دارای نقش مهم در ترسیم برنامه‌های کشور عنوان کرد و گفت: امروز تمایل نمایندگان به رای مثبت به فرهادی نشان‌دهنده توانمندی اوست.

وی خطاب به علی مطهری گفت: بسیاری از کسانی که دیروز به عنوان مخالف برای فرهادی ثبت‌نام کرده بودند امروز با پس گرفتن مخالفت خود موافق وی شدند.

قربانی ۴ محور مهم مؤثرتر در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم به جهت حساسیت جایگاه وی را تشریح کرد و گفت: اول آنکه فتنه خط قرمز ماست و دوم اینکه باید راجع به آن روشنگری صورت گیرد.

وی افزود: سوم اینکه فتنه ۸۸ جلوه‌ای از توطئه دشمنان بوده و چهارم هدف از فتنه گمراه کردن مردم بود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: شخصا با آقای دکتر فرهادی در این مورد صحبت کردم که ایشان اعلام کرد که فتنه خط قرمز ماست.

وی با اشاره به درایت فرهادی در ماجراهای بیمارستان‌های حضرت رسول و امام خمینی در جریان فتنه ۸۸ گفت: ایشان ۸ سال وزیر بودند که ۴ سال آن در وزارت علوم و ۴ سال آن در وزارت بهداشت بوده است؛ دوران وزارت بهداشت ایشان اوج بحران در دانشگاه‌ها بود و من خود به عنوان دانشجو نحوه مدیریت ایشان را از نزدیک رصد می‌کردم.

قربانی با اشاره به سوابق اجرایی فرهادی در موسسه دانش و پژوهش ایران تاکید کرد: باور داریم آقای فرهادی منتسب به هیچ جریان سیاسی نیست و از رئیسجمهور بابت انتخاب چنین گزینهای تشکر میکنم.