به گزارش افکارنیوز، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهاد علوم، گفت: ابتدا یک شوخی با آقای دکتر مطهری داشته باشم. دکتر مطهری در قالب مخالفت با آقای فرهادی با مجلس مخالفت کردند و نامه‌ای از فتنه‌گران را که دل‌شان می‌خواست بخوانند، خواندند. می‌گویند که مهم نیست داروخانه میخ می‌فروشد یا نه، او کار خودش را می‌کند. به هر حال امیدواریم هدایت شوند.

وی افزود: در مورد سخنان رئیس‌جمهور هم که ایشان به حاشیه رفتند و اختلاف رای انتخابات ریاست‌جمهوری را مطرح کردند، باید بدانند که در انتخاب قبلی هم اختلاف رای به همین صورت‌ها بود، اما در سال ۷۶ دوستان به رای مردم در انتخابات تمکین کردند و اما در ۸۸ عده‌ای اغتشاش کردند و تمکین نکردند، اما به هر حال هر کسی که رای گرفت همه باید به او کمک کنند تا آنچه مورد رضای خداست انجام گیرد و اما برخی از اصلاح‌طلبان کاری نکنند که دولت از اعتدال خارج شود.

نادران در رابطه با دلایل موافقت با معرفی فرهادی در وزارت علوم گفت: دلایل متعدد است، به این دلیل که قبلا هم دوستان فرمودند که مجلس اعلام کرده که خط قرمز ما در مواجهه با مدیریت کلان اجرایی، موضوع فتنه است و دچار حاشیه هم نخواهد شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دو نکته مثبت در مورد سوابق آقای فرهادی هست که یکی رفتار اخیر ایشان در مدیریت هلال احمر است که نسبت به دوره قبل خود سیاه‌نمایی نکردند، نه اینکه در دوره قبل ضعف نبوده و اما ایشان برای حرکت به جلو آسیب‌شناسی کردند و سعی کرد ضعف‌ها را برطرف کند. این یعنی اعتدال و نکته بعدی هم بر خلاف دوستانی که قبلا در معرض رای اعتماد قرار گرفتند، ایشان در حلقه‌های تندور مشارکت چه قبل و چه بعد از سال ۸۸ نبودند و یادمان نمی‌روند که ایشان به دلیل تندروی‌های اصلاح‌طلبان نتوانست به مجلس معرفی شده و رای اعتماد بگیرد، در صورتی که قبل آن وزیر بود و اصولگرایان هم از ایشان هیچ توقع ندارند و اگر آقای رئیس‌جمهور و سایر دوستان یک مورد سراغ دارند که مجلس بابت رای اعتماد مطالبه داشته است از تریبون مجلس بگویند.

نادران با بیان اینکه چرا فتنه خط قرمز است، اظهار داشت: فتنه‌گران دشمنان را امیدوار کردند تا با شکاف اجتماعی بیشترین فشار را بر مردم بیاورند، تحریم بانک مرکزی و بیمه و وزارت نفت و نفتکش‌ها و تحریم‌های بعد از سال ۸۸ به دلیل این امیدواری بود و سران فتنه در تمام جنایت جنایتکاران بین‌المللی که امیدوار شدند که اگر میز مذاکره را ترک کنند می‌تواند به مردم فشار بیاورند، شریک هستند و اما آقای فرهادی دامنش از این اتهام بری است.

وی ادامه داد: ما به آقای فرجی‌دانا گفتیم شما باید وزارت را اداره کنید اما جریانات تندرو ایشان را مدیریت کردند و از اقای فرهادی انتظار داریم ایشان وزارت را با مشی خود اداره کند و همه دلسوزان دغدغه دارند محیط دانشگاه به سال ۸۸ برنگردد تا انشالله توسعه را داشته باشیم و آن شرایط اجتماعی هم باز نگردد و ایشان هم در همه جلسات عمومی و خصوصی صراحتا اعلام کردند که من سرباز ولایت هستم و بر این مدار عمل می‌کنم و ما دست همه سربازان ولایت را می بوسیم.

نادران گفت: انتظار ما از فرهادی این است که خط مشی صحیحی را در مدیریت‌ها و دانشگاهها و برخورد با دانشجویان و آنها که مورد ظلم بورسیه‌ها قرار گرفتند اتخاذ کرده و ملاک او قانون باشد و از رفتار خودسرانه فردی و جناحی و تحت جریان‌های انحرافی قرار گرفتن بری باشد. من در ظرفیت خوبی در ایشان می‌بینم و در مورد اینکه ایشان پزشک هستند، ما از آقای روحانی گلایه داریم و اما به هر حال ایشان در جوانی وزارتخانه را اداره کرد و امروز که پخته تر هم هستند بهتر اداره خواهند کرد و رای ما به ایشان رای موافق مشروط هست و تا در این گفتمان باقی هستند و سرباز ولایت هستند و بر اساس قانون عمل کنند ما حمایت می‌کنیم، اما اگر مجلس ببینید جریان انحرافی طمع کرده ما با کسی عهد اخوت نبستیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم وزارت علوم به سامان برسد و همکاران به حاشیه‌ها اعتنا نکنند و باید به ایشان رای مثبت بدهیم.