به گزارش افکارنیوز، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه اجتماع بزرگ بسیجیان شهرداری تهران که صبح امروز با عنوان شکوه مقاومت در بوستان ولایت برگزار شد، با بیان اینکه این اجتماع برای گرامیداشت تفکر و فرهنگ بسیجی است، اظهار داشت: این اجتماع بزرگ پیش از آنکه بزرگداشت یک جمع، ساختار و یا تشکیلات باشد، ترویج یک فرهنگ و تفکر است؛ تفکری که پابرجابودن انقلاب اسلامی و دوام آن تا ظهور حضرت مهدی(عج) بر پایه آن می‌باشد.

وی ادامه داد: تفکر و فرهنگ بسیجی خصوصیت‌ها و ویژگی‌هایی دارد که در راس آن اخلاص است و آنچه در بسیج موج می‌زند، گوهر اخلاص است. یعنی بسیجی بدون هیچ توقع و چشم داشتی، انتظار مادی، شهرت، خودنمایی به صورت جهادی و ایثارگرانه تلاش می‌کند.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دو صفت دیگری که تفکر بسیجی را شکل داده است، ولایی بودن و بصیرت است؛ بسیجی دارای بصیرت دینی و انقلابی است و در شرایط جنگ سخت، جنگ نرم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دفاعی می‌داند که باید چه کاری انجام دهد.

مقدم‌فر با بیان اینکه پیروی بصیرانه از ولایت، از ویژگی خاص بسیج است، گفت: ویژگی دیگر بسیج حرکت جهادی است.

وی با بیان اینکه چنین خصوصیاتی عملا یک فرهنگ را با عنوان فرهنگ بسیجی شکل داده است، تاکید کرد: این نوع تفکر و فرهنگ تاکنون موجب حفظ و تعالی انقلاب اسلامی شده است.

وی افزود: خوشحالیم از اینکه امروز تفکر و فرهنگ بسیجی به بیرون از کشور راه یافته است و مردم سایر کشورهای جهان از این تفکر الگو گرفته و بسیج جهان اسلام در حال شکل‌گیری است.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: اگر امروز حاج قاسم سلیمانی در دنیا به عنوان یک نماد معرفی می‌شود به این دلیل است که وی نماد بسیج جهان اسلام و نماد مقاومت است.