به گزارش افکارنیوز، امیر دریادار علی غلامزاده رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم رونمایی از تجهیزات نداجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اژدر ساخته شده در نیروی دریایی ارتش از پیشرفته‌ترین اژدرهای موجود در دنیاست و این اژدر با اژدرهای ساخته شده کشورهای صاحب سبک بلوک شرق و غرب قابل مقایسه است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره صادرات اقلام نظامی ساخته شده در نیروی دریایی ارتش گفت: بحثصادرات در حیطه وظایف و در حیطه ستادهای بالاتر است و اگر مجوز داده شود در صادرات مشکلی نداریم.

رئیس سازمان تحقیات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش درباره امکانات نصب شده بر روی ناو الوند اضافه کرد: ما بنا به تشخیص معاونت نیروی دریایی ارتش سامانه‌هایی که تحقیقات آن‌ها تمام شده را روی شناورها و بالگردها نصب می‌کنیم و سامانه ثامن را نیز روی ناوشکن الوند نصب می‌کنیم.

وی ادامه داد: نداجا توانمندی خود را در ساخت انواع شناورهای زیرسطحی، ناو موشک‌انداز، ناوهای پیکان، جماران(موج ۱ تا ۵) نشان داده و برخی ساخته شده و برخی نیز در دست ساخت هستند و برای نداجا ناو هواپیمابر و ساخت هر نوع ناو دیگری که مد نظر مسئولین باشد را قادر هستیم که انجام داده و بسازیم.

دریادار غلامزاده درباره سؤال دیگری درباره ساخت اژدر تصریح کرد: همان‌طور که می‌دانید اژدر سلاح پیشرفته‌ای است که هم در سطح و هم در زیر سطح استفاده می‌شود و هم قابلیت پرتاب از بالگرد و شناور سطحی و هواپیما را دارد و گام بلندی در توانمندی نیروی دریایی ارتش است.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش درباره پروژه شهید مهرپور خاطرنشان کرد: نیروی دریایی دارای سیستمهای پیشرفتهای بوده که زیر سطحیها نیز جزء این تجهیزات بوده و به کمک سیستمها خطر برای آموزش دهندگان سیار کاهش مییابد و این از ویژگیهای آن است.