به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب چهارشنبه در جریان سفر به استان یزد در جمع بسیجیان این استان حضور یافت.

وی با اشاره به سالروز صدور فرمان بینانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای تأسیس بسیج مستضعفین گفت: امیدوارم این حرکتی که امام آغاز کرد همیشه پایدار باشد و حرکت روبه‌ جلویش ادامه یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیج پس از صدور فرمان امام برای تأسیس آن ابتدا به عنوان یک مسئولیت اسلامی برای جوان‌های آن ایام تصور می‌شد، خاطرنشان کرد: در آن روزها تصور این بود که بسیج باید از انقلاب دفاع کند ولی هنوز مسئولیت‌های بسیج روشن نبود.

رئیس نهاد قانون‌گذاری با اشاره به اینکه موضوع اصلی تأسیس بسیج یک احساس مسئولیت برای انقلاب بود، خاطرنشان کرد: در آن روزها برخی از جمله گروهک‌ها مشکلاتی را برای انقلاب ایجاد کردند و آشفتگی‌هایی به وجود آمد از طرف دیگر صدام نیز به ایران حمله کرد و ایران در آن شرایط تنها بود در چنین شرایط سختی بسیج دفاع از انقلاب را در دستور کار خود داشت.

وی اضافه کرد: اولین آزمون بسیج حضور در صحنه‌های سخت بود که این آزمون را بسیجیان به خوبی طی کردند، بسیج نشان داد سرنوشت‌ صحنه‌ها را تغییر می‌دهد.

لاریجانی با اشاره به رشادت‌های بسیجیان در دوران جنگ تحمیلی یادآور شد: بسیجیان پس از جنگ در بخش‌های مختلف با اشکال گوناگون حضور پیدا کردند، در این سال‌ها و طی زمان بسیج رشد کرد و تبدیل به یک ظرفیت بزرگ شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید در ابتدای کار کسی تصور نمی‌کرد بسیج به ظرفیت بزرگی برای انقلاب تبدیل شود، خاطرنشان کرد: در واقع ستون مهم برای دفاع از انقلاب که قدرت‌های بزرگ از آن آگاهی دارند ریشه مردمی انقلاب و بسیج است که همین‌ها باعثشده آنها نمی‌توانند به ایران تعرض کنند.

«برخی گروه‌ها با زبان تهدید با ما سخن می‌گویند اما جرأت تهدید و تعرض را ندارند که اینها به خاطر حضور بسیج است؛ امام خمینی(ره) بسیج را به مشابه یک مدرسه به وجود آورد که در بخش‌های مختلف حضور پیدا کند که این ظرفیت تبدیل به یک سرمایه بزرگ برای کشور شد که همگان باید قدر آن را دانسته و از آن حمایت کنند.»

رئیس نهاد قانون‌گذاری در تعریف دیگری از بسیج گفت که بسیج یعنی متن مردمی که آموزش دیده‌اند و برای حفظ انقلاب همگرا هستند.

لاریجانی افزود: برخی اوقات افرادی ناشی‌گری کرده و قدر این ظرفیت را نمی‌دانند و اظهارنظرهایی می‌کنند که درست نیست اما زمانی که ما با سخنان مقام معظم رهبری درباره بسیج مواجه می‌شویم مشاهده می‌کنیم بسیج از دید ایشان یعنی آگاهی با درایت و شجاعت در راه انقلاب.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ما امروز در شرایط جنگی نیستیم اما شرایط درگیری‌های دیگر در منطقه را داریم، خاطرنشان کرد: در بحثی مانند موضوع هسته‌ای تلاش آمریکا و غربی‌ها این است که از این طریق به ملت ایران فشار بیاورند تا ملت ما از این دستاورد بزرگ دست بردارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود در جمع بسیجیان استان یزد با طرح این پرسش که آیا آنها(غربی‌ها) نمی‌دانند ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، گفت: من شک ندارم که آنها می‌دانند ما سلاح هسته‌ای نداریم اما می‌خواهند با این بهانه به ما فشار بیاورند.

لاریجانی اضافه کرد: آنها(غربی‌ها) دل‌شان می‌خواهد در ایران همانند بسیاری از کشورها با یک تلفن اوامر خود را اجرایی کنند اما در ایران اینگونه نیست و حتی اگر آنها بخواهند کار غلطی در منطقه بکنند ما جلوی آنها می‌ایستیم.

وی یکی از دلایل فشار آمریکا به ایران را جلوگیری از ادامه یافتن پیشرفت‌های کشورمان دانست و افزود: آنها می‌دانستند مردم منطقه بیدار می‌شوند و پس از بیداری مقابل آمریکا خواهند ایستاد لذا می‌خواهند به ایران فشار بیاورند تا دیگران از ایران اقتباس نکنند اما به حول قوه الهی ملت ایران در این راه با استقامت حرکت خواهد کرد.

رئیس نهاد قانون‌گذاری بر این نکته تأکید کرد که مشکل امروز آمریکا آرمان‌های انقلاب است و ما باید نسبت به بهانه‌گیری‌های آنها هوشیار باشیم.

لاریجانی به بسیجیان و سپاهیان توصیه کرد که خود را برای رفتارهای پیچیده‌ دشمن آماده کنند زیرا امروز دشمنان با پیچیدگی بیشتری مقابل انقلاب ایستاده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز غربی‌ها با ما مواجهه مستقیم نمی‌کنند و از طرق دیگر به مقابله با ما می‌پردازند که ما باید خود را برای چنین شرایطی آماده کنیم، یکی از همین مباحثتحریم‌ها است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: مقامات آمریکایی گفتند شما به خاطر تحریم‌ها به پای میز مذاکره آمده‌اید اما اینگونه نیست زیرا ما قبل از تحریم‌ها نیز مذاکره می‌کردیم، آنها این حرف‌ها را برای توجیه خود می‌زنند و اینکه می‌گویند ما به خاطر تحریم‌ها پای میز مذاکره آمده‌ایم دروغ بزرگ است.

لاریجانی با تأکید براینکه ضمن مذاکره باید حواس‌مان به داخل باشد، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در مذاکرات موفق باشیم باید در داخل فضای تولید و رونق اقتصادی در کشور فراهم شود، اقتصاد مقاومتی کلید راه ما است.

وی از مسئولان خواست نسبت به اقتصاد حساس بوده و شرایط را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم کنند.