رهبر انقلاب با اشاره به ادعاي برخي درباره تمام شدن انقلاب و فراموش شدن امام، فرمودند: اين افراد مقابل جاذبههاي اهداف حقير مادي و شخصي كم آوردند و اسير وسوسه رياست و قدرت شدند و اين بلاي سنگين، آنان را از درون تهي و تمام كرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از جوانان و جهادگران بسیج سازندگی، " عشق و ایمان " و " بصیرت و همت " را عوامل اصلی حرکت عظیم ملت ایران و " روح و جوهره " بسیج سازندگی خواندند و تأکید کردند: هر جامعه‌ای از چنین سرمایه ذی‎قیمتی برخوردار باشد، بدون تردید به برترین قله‌های عزت و عظمت دست خواهد یافت و این جایگاه پرافتخار، سرنوشت قطعی ملت عزیز ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که صبح امروز(چهارشنبه) انجام شد، نیروی جوانی و " شور و امید و ایمان " جوانان بسیج سازندگی را، مایه آبروی ایران و تاریخ دانستند و خطاب به صدها هزار جوان فعال بسیج سازندگی در سراسر کشور، افزودند: عزیزان من! این جور جوانی کردن و این‎گونه دوران عزیز و گران‌بهای جوانی را در راه خدمت به اسلام و انقلاب و مردم صرف کردن، هر انسان آگاهی را در مقابل شما به غبطه و تحسین وامی‌دارد.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به گرفتار بودن جوانان کشورهای غربی در " دام افسردگی، ناامیدی، توهم و بی‏هدفی " افزودند: جوانان مؤمن، ارزشمند، فعال و متعهدی که نعمت و توان خدمت‌گزاری را از خداوند هدیه گرفته‌اند، باید روحیه پرشور و جهت‌گیری صحیح خود را قدر بدانند و مسئولان و مدیران کشور نیز این گنجینه لایزال و این حرکت عظیم را قدرشناسی کنند.
ایشان، حرکت خودجوش جوانان دانشجو و دانش‌آموز را در خدمت‌رسانی به محرومان، مبدأ صدور فرمان امام‌خمینی(رض) در تشکیل جهاد سازندگی برشمردند و خاطرنشان کردند: این حرکت خودجوش ۱۰ سال پیش نیز تکرار و مایه صدور پیام تشکیل بسیج سازندگی در سال ۷۹ شد و این حقیقیت را نمایان کرد که این‏گونه کارهای مردمی، می‌تواند و باید الهام‌بخش اقدام مسئولان کشور باشد.
رهبر انقلاب اسلامی، چهار عامل " عشق، ایمان، بصیرت و همت " را جوهره بسیج سازندگی دانستند و افزودند: این عوامل حرکت آفرین و تعالی‌بخش را انقلاب و امام بزرگوار به ملت قدرشناس ایران هدیه داده‌اند و استمرار این عوامل در ۳ دهه اخیر، باعثاستحکام، فراگیری و ثمرات نوبه‎نو و پر‌طراوت شجره طیبه انقلاب اسلامی شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پایبندی عاشقانه به امام‌خمینی، ایمان قوی، احساسات پرشور و بصیرت عمیق جوانان کشور را نمود روشن تداوم پرنشاط انقلاب خواندند و با اشاره به ادعای برخی درباره کهنه شدن و تمام شدن انقلاب و فراموش شدن امام، افزودند: این افراد که از اول هم لزوماً دشمن انقلاب نبودند، در واقع در مقابل جاذبه‌های اهداف حقیر مادی و شخصی کم آوردند و اسیر وسوسه ریاست و قدرت شدند و این بلای سنگین، آنان را از درون تهی و تمام کرد لذا فکر می‌کنند که انقلاب هم تمام شده است اما این ادعا، فقط یک خیال و توهم است.
رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه خاطرنشان کردند: ملت، بدون اعتنا به ریزش‌هایی که ممکن است در آینده هم تکرار شود به حرکت پررویش و پرنشاط خود ادامه داده و خواهد داد.
ایشان، خدمت‌رسانی مادی و معنوی به میلیون‌ها نفر در سراسر کشور را از برکات بسیج سازندگی خواندند و افزودند: حضور الگوساز جوانان مؤمن و متشرع در مناطق روستایی و محروم، مظهر مجسم آیه قرآن و دعوت عملی مردم به اسلام و انقلاب است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت در بسیج سازندگی را همچنین زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای جوانان، تجربه‌آموزی آنان، لمس واقعیات زندگی، شکسته شدن حصارهای طبقاتی و ایجاد شعف و بهجت خدمت‌رسانی در روح و جان جوانان دانستند و افزودند: جوانان بسیج سازندگی، سفیران " کار و تلاش و خدمت و مجاهدت " در مناطق مختلف کشور هستند و این فواید بزرگ، اثبات می‌کند که جریان عظیم بسیج سازندگی را باید حفظ و تقویت کرد.
ایشان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جوانان را به خوب درس خواندن و تلاش و فعالیت برای رسیدن به قله‌های علمی فراخواندند و افزودند: پیوستن به حرکت زیبای خدمت‌رسانی به مردم در فرصت‌های فراغت از تحصیل تکمیل کننده این حرکت خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، ملت بزرگ و بزرگوار ایران را در حال عبور از پیچ خطرناک تاریخ دانستند و خاطرنشان کردند: در سی سال گذشته، بسیاری از نقاط خطرخیز این دوران سرنوشت‎ساز را پشت سر گذاشته ایم اما عبور از این نقطه حساس تاریخی هنوز کامل نشده و ملت و مسئولان با حواسی جمع و با تدبیر و تعقل و انسجام، به حرکت خود ادامه می دهند.
ایشان، ملت ایران را پرچمدار رهایی و سعادت امت اسلامی برشمردند و با اشاره به صف‌بندی سی ساله جبهه مستبدان و زیاده‌خواهان جهانی در مقابل مردم ایران خاطرنشان کردند: دشمنان وانمود می‌کنند که هدفشان ایران است اما در واقع اسلام و قرآن را هدف گرفته‌اند چرا که درک کرده‌اند موتور محرک پیشرفت، پایداری و عزت ملت ایران، دین مبین اسلام و معنویت و قرآن است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، " همت، بصیرت و توانایی " ملت ایران را در مقایسه با آغاز انقلاب، به مراتب بیشتر دانستند و تأکید کردند: ملت ایران، به عنوان خط‌شکن مقابله امت اسلامی با سلطه‌گران جهانی، بدون هیچ‎گونه تزلزل و عقب‌نشینی، شتاب و اقتدار حرکت خود را افزایش داده و با همان ضرب‎دست و نیروی انقلاب به پیش می‌رود.
ایشان با یادآوری حضور تعیین‌کننده جوانان در عرصه‌های مختلف علم و فناوری نظیر انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادین و فناوری نانو، افزودند: جوانانی که " پیروزی انقلاب " و امام‌خمینی(ره) و دفاع مقدس را ندیده‌اند اکنون در کنار دیگر قشرها در همه عرصه‌ها حضوری پیشتاز دارند و علاوه بر فعالیت در میدان‌های سازندگی، با خلق حماسه عظیم نهم دی، ۲۲ بهمن و حضور در انتخابات، عرصه سیاسی را نیز به میدان تجلی بصیرت و همت و نشاط تبدیل کرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی این واقعیات را نشان‌دهنده ناکامی دشمن در کمرنگ کردن روحیه انقلابی و به فراموشی سپرده شدن یاد امام دانستند و افزودند: آنانی که در ابتدای انقلاب اسلامی، از نابودی ۳ روزه، یک هفته‌ای و حداکثر ۲ ماهه انقلاب مردم ایران، سخن می‌گفتند این روزها دیگر از این حرف‌های گزاف به زبان نمی‌آورند و این نشان‌دهنده ضعف آنان و قوت ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که سی و یکم شهریور یعنی در سالگرد آغاز جنگ تحمیلی با هزاران جوان بسیج سازندگی سخن می‌گفتند، با اشاره به حمایت همه جانبه تسلیحاتی - مالی - سیاسی و تبلیغاتی قدرت‌های جهانی از صدام در طول ۸ سال جنگ با ایران، افزودند: صدامی که زورگویان جهانی برای مقابله با " امام و انقلاب و ملت " ایران، به پیش انداخته بودند با ذلت و نکبت، مرد، اما انقلاب اسلامی و ملت امام‌خمینی قوی‌تر از هر زمان، زنده‌اند و این یک تجربه قابل تکرار است.
رهبر انقلاب اسلامی، سرنوشت صدام را در انتظار دشمنان حال و آینده ایران اسلامی دانستند و تأکید کردند: حرکت ملت ایران بدون شک و تردید با منکوب شدن دشمنان ملت، روز به روز زنده تر و پویاتر می‌شود و به قله‌های عالی پیشرفت و افتخار دست خواهد یافت.
در ابتدای این دیدار فرمانده سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حضور بسیار گسترده جوانان در طرح اردوهای جهادی گفت: در ۱۰ سال گذشته، میلیون‌ها نفر از ساکنان مناطق محروم در مناطق روستایی مستقیماً از خدمات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و تربیتی اردوهای بسیج سازندگی بهره برده اند و این نوع سازندگی مردم می تواند به عنوان نظریه جدیدی در الگوهای توسعه مطرح شود.
سردار نقدی با اشاره به جهش بسیج سازندگی در دولت نهم و دهم و حمایت رئیس جمهور و استانداران گفت: با کار داوطلبانه و بی مزد و منت بسیجیان و حمایت مضاعف دولت می‌توان در طول برنامه پنجم، بسیاری از اهداف سازندگی از جمله ریشه‌کن کردن بی‌سوادی و برخی بیماری‌ها، جنگل‌بانی، آبخیزداری و اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای محقق کرد.
در اين ديدار همچنين آقاي احمدي از فعالان اردوهاي جهادي ضمن قرائت دلنوشتهاي از شور و صفاي جوانان حاضر در اين اردوها، گفت: پرچم پرعزت جهاد و سازندگي با همت جوانان مؤمن در هر گوشهاي از اين كشور برافراشته خواهد ماند.