نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: هاشمي رفسنجاني بجاي اينكه بدنبال آزادي بقيه فتنه گران باشد فرزند فتنه گر خود را تحويل مقامات قضايي دهد.
حمید رسایی در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه باید علت دیدار خانواده های زندانیان فتنه با هاشمی و محرمانه بودن محتوای آن را واکاوی کرد، گفت: دیدار خانواده فتنه گران با هاشمی رفسنجانی در حقیقت به دلیل فشاری است که این خانواده ها به هاشمی رفسنجانی می آورند. آنان از هاشمی مطالبه می کنند تا پاسخگو باشد، زیرا آنان به تصور خود راس فتنه را هاشمی رفسنجانی می دانند.

رسایی افزود: این افراد به دلیل عملکرد خانواده هاشمی، وی را منشا فتنه می دانند از این رو در این دیدارها بیان می کنند که فرزندان و خانواده های ما با طراحی ها و برنامه ریزی های فرزندان شما به خیابان ها آمده اند، با حمایت شما ادعای تقلب را مطرح کرده اند و نامه بدون سلام و والسلام شما مهمترین عامل در به خیابان آوردن ما بوده و از او می خواهند که جوابگو باشد.

وی اظهار داشت که خانواده های زندانیان فتنه در این دیدارها به هاشمی می گویند که چرا باید فرزندان و همسران ما در زندان باشند ولی فرزندان و بستگان شما که از طراحان اصلی فتنه بودند در دبی و لندن به راحتی مشغول زندگی باشند.

رسایی با بیان این که مطمئنا متن کامل این دیدارها هیچ گاه منتشر نمی شود گفت: هاشمی از طرف خانواده های آنان تحت فشار است و این افراد در این جلسات به هاشمی اعتراض می کنند که چرا او ادعاهای دروغ را مورد حمایت قرار داد و باعثشد که عده ای به دلیل اعتماد به او که جایگاهی در نظام داشت، دست به اقدامات ساختارشکنانه بزنند.
وی گفت: حرف خانواده های زندانیان فتنه این است که چرا تنها آنان باید هزینه بپردازند و فرزندان فردی مثل هاشمی که سردمدار فتنه بودند باید در بهترین موقعیت ها در کشورهای خارجی زندگی کنند.

رسایی همچنین با اشاره به یک رفتار دیگر هاشمی که وی معمولا قبل از برگزاری اجلاس های خبرگان مواضعی اتخاذ می کند و بعد از اجلاس مواضع دیگر، گفت: در گذشته هم شاهد بودیم که هاشمی معمولا بعد از اجلاس خبرگان این ملاقات ها را صورت می دهد ومواضعی می گیرد که در شان او نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای مجلس خبرگان باید این مساله را مورد توجه قرار دهند که چرا هاشمی قبل از اجلاس خبرگان یک موضع دارد ولی پس از آن موضع اصلی خود را آشکار می کند.

رسايي تاكيد كرد كه هاشمي نيز قصد دارد با جاخالي دادن اين فشارها را به رهبري انقلاب منتقل كند و به جاي محاكمه فرزندانش به دنبال آزادي بقيه فتنه گران است اما ما خيرخواهانه معتقديم از آنجا كه رهبري فرموده اند مانند امام امت به كسي باج نمي دهند، بهترين اقدام اين است كه وي فرزندان فتنه گر خود را تحويل مقامات قضايي دهد تا خانواده زندانيان هم احساس عدالت كنند و فشارها از هاشمي رفسنجاني برداشته شود.