به گزارش افکارنیوز، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلاس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز(سه‌شنبه) پارلمان در تذکری با استناد به ماده ۲۰۹ آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: سؤال بنده و تعدادی از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام ‌پیش‌دبستانی‌ها قرار بود امروز در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد چرا که ۲ سال است مهلت قانونی این موضوع تمام شده است.

وی افزود: ‌ در جلسه رأی اعتماد به وزیر آموزش و پرورش، شما سؤال ما را به وی دادید و آقای ویز هم قول داد در این مدت کارها را انجام دهد.

قاضی‌پور بر همین اساس یادآور شد: سؤالات نمایندگان از وزرا باید در جلسات علنی مطرح شود؛ متأسفانه هر سؤالی که به صحن می‌آید، وزرا میهمانی می‌دهند.

نماینده ارومیه در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به میهمانی دیشب وزارت آموزش و پرورش برای نمایندگان، تأکید کرد: در هر جلسه که یک سؤال قرار است مطرح شود، برخی نمایندگان با دلالی کارهای وزرا را انجام می‌دهند در حالی که باید کارهای مردم انجام شود، لذا از شما تقاضا داریم دستور دهید تا سؤال امروز از وزیر آموزش و پرورش به قوت خود باقی بماند تا بتوانیم امور مردم را پیگیری کنیم.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر قاضیپور توضیح داد: حتماً سؤال شما در دستور قرار خواهد گرفت، ضمن آنکه به دلیل کثرت سؤالات، احتمالاً هفتههای آینده یکی دو روز را صرفاً به طرح سؤالات اختصاص خواهیم داد.