گروه سیاسی

- محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هنوز در وزارت کشور مشغول نشده ام.
وی در گفت و گو باافکار نیوزدر پاسخ به این سوال که آیا حزب اتحاد ملت درخواست رسمی خود را به وزارت کشور داده یا نه گفت: هنوز من در وزارت کشور مشغول نشده ام و در ذهن من نیست که چنین پرونده ای وجود دارد یا نه.

مقیمی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی تشکیل دهندگان این حزب در حزب منحله مشارکت مشغول فعالیت بودند آیا امکان این هست که افراد در غالب حزبی جدید کار سیاسی انجام دهند اظهار داشت: هر حزب قانونی تشکیل شود افراد می توانند در آن حزب عضو شوند اما موسسین آن حزب شرایط خاصی دارد که باید آن ویژگی ها را داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره ویژگی های خاص موسسین حزب جدید بیان داشت: در آینده شرایط و ویژگی های خاص موسسین حزب جدید را اعلام خواهیم کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره جزئیاتی از درخواست تشکیل احزاب جدید به وزارت کشور تصریح کرد: در آینده اعلام می کنیم.

گفتنی است چندی پیش حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تشکیل موجودیت داده و اعضای موسس آن افرادی همچون محمد آقایی، حسین خلیلی اردکانی، محمد خلخالی و … از اعضای حزب منحله جبهه مشارکت هستند.

به نظر می رسد اصلاح طلبان با روی کار امدن دولت حسن روحانی بیش از گذشته فعال شده و پس از تشکیل حزب ندای ایرانیان با محوریت صادق خرازی این بار مشارکتی ها نیز با حزبی جدید را راه اندازی کرده اند.

باید منتظر ماند و دید آیا وزارت کشور به اعضای سابق حزب مشارکت که سابقه فتنه ۸۸ را در کارنامه خود دارد مجوز فعالیت می دهند.