به گزارش افکارنیوز، مراسم بزرگداشت شهید جهاد مغنیه و شهدای حزب الله لبنان که عصر امروز در محل دفتر نمایندگی حزب الله در تهران برگزار شد درباره موضع دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به حوادثاخیر جنوب سوریه و شهادت رزمندگان حزب الله گفت: موضع ما نسبت به این موضوع ثابت است. امروز مقاومت به نمایندگی از تمام مسلمانان در مقابل صهیونیست‌ها و جریان تکفیری‌ها در حال اقدام است.

وی افزود: ما با تمام ظرفیت و در تمام ابعاد از مقاومت حمایت خواهیم کرد و این اقدام صهیونیست‌ها نیز قطعا بی پاسخ نمی‌ماند، مهم ظرف زمانی و مکانی است که اقتضای پاسخ دادن به این حادثه را داشته باشد.

سردار دهقان همچنین در رابطه با اقدامات دولت جمهوری اسلامی برای تسلیح کرانه باختری گفت: موضع ما در این رابطه فرقی نکرده است؛ این سیاست ثابت و کلی نظام جمهوری اسلامی است و در این مسیر تمام ظرفیت‌ها را بکار خواهیم گرفت و آن را محقق خواهیم کرد.

وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی در خصوص تهدید اخیر یکی از مقامات نظامی غربی برای حمله به ایران اظهار داشت: اگر شهامت این کار را دارند اقدام کنند.

سردار دهقان همچنین در رابطه با اهداف صهیونیست‌ها از حملات اخیر به رزمندگان حزب الله تاکید کرد: این حرکت ها یک سابقه تاریخی دارد و به امروز بر نمی‌گردد؛ اگر به سال ۱۹۸۲ به هجوم اسرائیل به خاک لبنان برگردیم می بینیم که جریان مقاومت از همان موقع در میان مردم لبنان قرار گرفت و به تدریج ابعاد این نهال نورسته گسترده تر شد. از طرفی اسرائیل نیز همواره در جهت از بین بردن جریان مقاومت اقدام کرده است.

وزیر دفاع ادامه داد: پس از آن نیز صهیونیست‌ها در جنگ ۳۳ روزه و پس از آن در جنگ غزه و نیز در رابطه با شهادت عماد مغنیه و پیش از آن در ترور شهیدان سیدعباس موسوی و شیخ راغب حرب، نشان داده اند که هر جا قادر باشند که به نوعی به جریان مقاومت آسیب وارد کنند اقدام می کنند.

سردار دهقان تاکید کرد: این شهادت ها از مقاومت و مجاهدت مردم نه تنها کم نمی‌کند که به آن می‌افزاید، چهره پلید صهیونیست ها و تکفیری‌های منطقه را افشا می کند و قوام بخش جریان مقاومت خواهد بود.