به گزارش افکارنیوز، در حالی که نوع واکنش حزب‌الله به تجاوز اخیر رژیم اسرائیل به خاک سوریه مورد بحثو بررسی ‌رسانه‌هاست، وب‌سایت اسرائیلی دبکا، ضمن اشاره به اینکه اطلاعات منتشره توسط منابع نا‌شناس اسرائیلی در‌باره بی‌اطلاعی این رژیم از هویت فرمانده شهید ایرانی ‌نوعی عذرخواهی است، به چرایی پشیمانی اسرائیل از اقدام خود پرداخته است.

به گزارش «تابناک»، در حالی که دو روز از تجاوز بالگردهای اسرائیلی به خاک سوریه و به شهادت رساندن چند رزمنده مقاومت اسلامی لبنان و یک فرمانده ایرانی می‌گذرد، آماده‌باش نیروهای اسرائیلی در مرز با لبنان ادامه دارد.

همچنین خبر‌ها از بسته شدن برخی جاده‌های شمالی سرزمین‌های اشغالی حکایت دارد و گفته می‌شود برخی واحدهای زرهی ارتش صهیونیستی به مرز فرستاده ‌و تجهیزات جدیدی نیز در این منطقه مستقر شده است.

بنا بر این گزارش، رژیم اسرائیل احتمال حمله حزب‌الله از طریق تونل به اسرائیل را مورد توجه قرار داده است. نیروهای تکفیری در منطقه مرزی سوریه و سرزمین‌های اشغالی دست به تحرکاتی زده‌اند و این احتمال مطرح شده است که همین نیروهای تکفیری در جمع‌آوری اطلاعات برای تجاوز اسرائیل به سوریه و شهادت نیروهای مقاومت نقش داشته‌اند.

با وجود همه این اتفاقات، رژیم اسرائیل عصر ‌یکشنبه از زبان منابع امنیتی نا‌شناس، این ادعا را مطرح کرده ‌که شهادت یک فرمانده سپاه در حمله بالگردهای اسرائیلی، ناشی از یک اشتباه بوده و نیروهای اسرائیلی تصور درستی از سرنشینان خودروهایی که هدف قرار داده‌اند، نداشته‌اند.

وب‌سایت اسرائیلی دبکا، به نقل از منابع اطلاعاتی و نظامی خود، اطلاع‌رسانی عصر سه‌شنبه این رژیم را نوعی عذرخواهی از ایران دانسته و آن را به این معنا دانسته است که اگر نیروهای اسرائیلی از هویت فرمانده ایرانی اطلاع داشتند، ‌این کار را نمی‌کردند.

منابع اسرائیلی در پاسخ به اینکه آیا ایران و حزب‌الله به این حمله پاسخ خواهند داد، گفته‌اند ‌پاسخ تقریبا قطعی است، ولی هیچ یک از طرفین خواهان تشدید تنش نیستند.

به ادعای دبکا، مداخله قاطع ایالات متحده در واکنش امروز اسرائیلی‌ها تأثیر داشته، زیرا دولت ایالات متحده از این نگران است، عواقب اقدام اسرائیل به تشدید درگیری‌ها و شروع یک جنگ تمام‌عیار بینجامد که این می‌تواند به توقف مذاکرات هسته‌ای و فروپاشی آن بینجامد. احتمالا مقامات دولت اوباما به رژیم اسرائیل اطلاع داده‌اند که بنا به اطلاعات رسیده به آن‌ها، ایران و حزب‌الله قصد واکنشی جدی را دارند که جلوگیری از آن چندان محتمل نیست.

دبکا مدعی شده است، مقامات اسرائیلی امید چندانی ندارند که ایران، بهانه سست اسرائیل در توجیه این اقدام ‌را بپذیرند، زیرا باور این سخت است که فرمانده نیروهای این رژیم در شمال سرزمین‌های اشغالی یعنی ژنرال آویو کوچاوی که مدتی پیش مسئول اطلاعات نظامی این رژیم بوده از هویت واقعی اهداف حمله این رژیم بی‌اطلاع بوده است.

از سوی دیگر، پذیرش این خطا در سرزمینهای اشغالی، یک خطای اطلاعاتی و نیز نقطه ضعفی در عملکرد نخست وزیر و وزیر دفاع این رژیم محسوب خواهد شد.