بهادر ولی زاده معاون فرهنگی اداره ارشاد استان تهران گفت: این نمایشگاه که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در مصلی امام خمینی ( ره) برگزار می شود در حال حاضر نخستین گام های برنامهریزی و اجرایی را پشت سر می گذارد.

به گزارش افکار به نقل از مهر، به تازگی ستاد برنامه ریزی نمایشگاه آغاز به کار کرده است و اوایل هفته دیگر نخستین جلسه آن برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات مربوط به نمایشگاه در همه سطوح در این ستاد گرفته می شود بیان کرد: با تشکیل جلسات ستاد از هفته پیش رو مقدمات اجرایی نمایشگاه هم چیده می شود و گزارش جلسات و تصمیمات لازم به آقای جلیل سائلی مدیر کل اداره ارشاد استان تهران ارائه و پس از موافقت به اجرا در خواهد آمد. همچنین در نظر است مدیر کل ارشاد استان تهران در جلسات مهم و اضطراری حضور داشته باشد.

ولی زاده افزود: در حال حاضر در این ستاد کارشناسانی از این اداره کل و چند کارشناسان از بیرون حضور دارند ولی به زودی درباره دعوت از نمایندگان اتحادیه ناشران استان تهران هم تصمیم گیری می شود همچنین مشورت با ناشران در برنامه ریزی نمایشگاه گنجانده شده است.

وی درباره متراژی که برای نمایشگاه در نظر گرفته شده است توضیح داد: در حال حاضر مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع با متوسط متراژ ۵۰ مترمربع برای هر غرفه را مدنظر داریم.

معاون فرهنگی اداره ارشاد استان تهران اضافه کرد: درباره هزینه های نمایشگاه سعی داریم بیشترین حمایت را از ناشران داشته باشیم و کمترین هزینه به آنها تحمیل شود چراکه هدف ما از برپایی این نمایشگاه درآمدزایی نیست بلکه در نظر داریم نمایشگاه داشته باشیم که فرصتی مغتنم برای ارتباط ناشران با مخاطبان باشد.

ولی زاده با اشاره به اینکه برنامه هایی فرهنگی در جنب نمایشگاه تدارک دیده می شود عنوان کرد: مخاطب اصلی ما ناشران استان تهران هستند که اتفاقا آنها از لحاظ آماری هم تعداد زیادی از ناشران سراسر کشور را در بر می گیرند.

وی که عضو ستاد برنامه ریزی نخستین نمایشگاه کتاب استان تهران است، در پایان گفت: البته اگر اعضای ستاد برنامه ریزی درباره دعوت از ناشران دیگر استان ها هم به نتیجه برسند این اتفاق خواهد افتاد. البته ما در هفته کتاب برپایی چندین نمایشگاه کتاب در شهرستان های استان تهران را هم در دست برنامه ریزی داریم.