به گزارش افکارنیوز، روزنامه «هاآرتص» ‌ در مطلبی با اشاره به سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان نوشت: «دو پیام در این سخنرانی وجود داشت. نخست تغییر قواعد بازی و تلقی کردن مرزهای لبنان و سوریه به عنوان یک جبهه واحد در جنگ علیه اسرائیل بود».

اشاره این روزنامه صهیونیستی به آن بخش از سخنان سید حسن نصرالله بود که گفت «این حق مشروع ماست تا در هر مکان، هر زمان و به هر روشی به تهاجم اسرائیل واکنش نشان دهیم… بازی‌ای که در آن، شما حمله می‌کنید و ما پاسخ می‌دهیم».

ها‌آرتص نوشت: به عبارت دیگر، حزب‌الله اعلام کرد از این به بعد آزاد است هر گونه مایل است و از هر جبهه‌ای می‌خواهد، فعالیت کند که این جبهه شامل بلندی‌های جولان و همین طور «هار دوف» می‌شود.

این روزنامه ادامه داد، پیام دوم سخنان سید حسن نصرالله که به پیام اول مرتبط است، این است که جبهه سوریه، ایران و حزب‌الله یکی است. نصرالله گفت اسرائیل انتظار داشت حزب‌الله حضور خود و یک فرمانده ایرانی در بلندی‌های جولان را پنهان کند اما آنها خلاف این کار را انجام دادند چراکه به حضور خود در این منطقه مفتخر بودند.

سید حسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه در واکنش به عملیات ترور قنیطره و عملیات حزب‌الله در شبعا، گفت که اولین غافلگیری برای اسرائیل این بود که حزب‌الله بلافاصله شهادت نیروهایش را اعلام کرد اما تل‌آویو می‌پنداشت که حزب‌الله شهادت فرمانده خودش در سوریه را مخفی خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، حضور هیئت ایرانی در راهپیمایی در بیروت نیز بر خلاف گذشته مورد اشاره قرار گرفت و حضور نماینده ایران (علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس) رسما اعلام شد. اما آنچه گفته نشد این بود که آیا پاسخ حزبالله، پاسخ نهایی متحد آن یعنی ایران نیز بود؟ آیا ایران حمله موشکی به نظامیان اسرائیلی را پاسخ کافی به شهادت فرمانده خود تلقی میکند یا خیر؟