رژيمصهيونيستي امروز جمعه در خصوص تلاشي كه به رهبري كشورهاي عربي در خصوص ملزم كردن اين رژيم براي پيوستن به "پيمان جامع منع گسترش تسليحات هستهاي " (انپيتي) صورت ميگيرد، به آژانس بينالمللي انرژي اتمي هشدار داد و اعلام كرد كه اين اقدام "ضربه مهلكي " به همكاريهاي آينده در خصوص افزايش امنيت خاورميانه است.
به گزارش افکار به نقل از فارس، این بیانیه را هیأت نمایندگان رژیم‌صهیونیستی در نشست سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و در طول مباحثات بسیار شدیدی مطرح کرد که در خصوص قطعنامه‌ای به پیشنهاد کشورهای عربی درباره پیوستن تل‌آویو به پیمان ان‌پی‌تی در جریان بود.
رژیم‌صهیونیستی در حالی مدعی شد که همکاری‌های خود در آینده را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص افزایش امنیت خاورمیانه قطع می‌کند که تا این لحظه نیز با وجود اینکه این رژیم بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای در زرادخانه‌های هسته‌ای خود دارد، همچنان از امضای پیمان ان‌پی‌تی امتناع می‌ورزد و با توجه به اینکه تنها دارنده مسلم تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است، بنابراین به جای اینکه تل‌آویو آنگونه که ادعا کرده، بخواهد در افزایش امنیت خاورمیانه نقش داشته باشد، خود تهدیدی برای امنیت خاورمیانه به حساب می‌آید.
" ایهود آزولای " نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اندکی قبل از آغاز رأی‌گیری در خصوص این قطعنامه گفت: تصویب این قطعنامه ضربه‌ای مهلک به هرگونه امید برای همکاری‌ها در آینده در خصوص حفظ بهتر امنیت منطقه در خاورمیانه خواهد بود.
بنا بر این گزارش، نمایندگان کشورهای عربی در آژانس اعلام کردند که زرادخانه‌ هسته‌ای مسلم رژیم‌صهونیستی، ثبات و صلح منطقه‌ای را تهدید می‌کند چرا که این رژیم تنها دارنده مسلم تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است که از امضای پیمان ان‌پی‌تی نیز امتناع ورزیده است.
بر همین اساس نیز کشورهای عربی طرحی را به رأی گذاشتند که در آن از رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا به معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی بپیوندد و تأسیسات اتمی خود را تحت نظارت آژانس قرار بدهد. این قطعنامه امروز در آژانس به رأی گذاشته شده است.