ایلنا - حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در مراسم رونمایی از نرم افزار شهدای روحانیت و تجلیل از ایثارگران در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی قم، با اشاره به شدت فعالیت‌های فرقه‌های ضاله، گفت: «اگر تا دیروز تنها یک جمعیت چند صد نفری بودند، اما امروزه به صورت علمی به مقابله با حوزه‌های علمیه و اندیشمندان ما می‌آیند».

وی هشدار داد: «امروزه بسیاری از افرادی که به تازگی مسیحی شده‌اند، روزی مخلصین اهل بیت و شیعه‌های معتقد بودند و دشمنان با روش‌های علمی آن‌ها را به ترکیه کشانده و برای آن‌ها مراسم غسل تمیم گذاشته‌اند».

مصلحی، گفت: «این افرادی که تا دیروز شیعیان معتقد بودند و امروز مسیحی شده‌اند به میزان بسیار بالایی قدرت تخریبی دارند».

وی با بیان اینکه نباید این قدر فکر خود را روی صهیونیسم مسیحی متمرکز کنیم، گفت: «امروزه صهیونیسم مسیحی در صدد ساماندهی جماعت شیعی مسیحی است و برای این امر نیز سرمایه گذاری‌های فراوانی صورت داده‌اند».

وزیر اطلاعات با اشاره به فعالیت‌های فرقه بهاییت هم گفت: «آن‌ها به انواع شگردهای شیعی تسلط یافته‌اند و تمام تمرکز خود را به جذب شیعیان گذاشته‌اند».

وی انجمن حجتیه را گروهی دیگر دانست که «با پول های کلان چاقوی دشمنان را علیه شیعیان تیز می‌کند».

مصلحی با تاکید بر اینکه در حوزه دینی تهاجماتی بسیار گسترده آغاز شده در تشریح برنامه‌های دشمنان در این خاطر نشان کرد: «تلاش دارند با جایگزین کردن افرادی به جای روحانیت، رابطه مردم را با منابع اصیل اسلامی قطع کنند و در همین راستا برخی از افراد را که مرتبطین با فتنه گران در سال ۸۸ بودند را به عنوان چهره‌های اسلام‌شناس واقعی علم کرده‌اند که سروش، کدیور، مهاجرانی و … از این دست افرادند».

وی طراحی انواع شبهات، ایجاد نگاه بدبینانه نسبت به مبانی شیعی، تلاش هدفمند برای تقلیل جمعیت کشور در چشم انداز ۳۰الی ۵۰ساله، ترویج تفکرات باستانگرایانه و معرفی مکتبهایی مانند مکتب های ایرانی به جای مکتب اسلام را از دیگر برنامه های دشمنان در حوزه دین دانست.