به گزارش افکارنیوز، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید اسامی دریافت‌کنندگان پول از محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق کشور افشا شود، گفت: البته آفتی که در اینگونه افشاگری‌ها در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، گم‌شدن نام مجرم اصلی است.

وی با یادآوری ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی و یا پرونده مالی مرتضوی اظهار داشت: در این نمونه‌ها و نیز در نمونه اخیر به قدری فرافکنی شده و حجم وسیعی از افراد را درگیر ماجرا می‌کنند که متهم اصلی از چنگ قانون می‌گریزد.

کوچکی‌نژاد در ادامه گفت: به عنوان مثال ممکن است آقای رحیمی در حین مبارزات انتخاباتی به یک پروژه و یا برنامه‌ای در شهر مربوطه بدون اینکه نامزدها اطلاعی داشته باشند کمکی کرده باشد، اما با این فرافکنی وسیع کاری می‌کنند که دریافت‌کننده پول در حاشیه امن قرار گرفته و نماینده‌ای که از هیچ جا اطلاعی نداشته است مورد اتهام واقع شود.

وی از کارآمد نبودن اینگونه پرداختن به مفاسد مالی در سه دهه اخیر سخن گفت و تصریح کرد: نباید دامنه جرم را آنقدر وسیع گرفت که مسبب اصلی ماجرا راه گریز پیدا کرده و حتی نامی از او نیز هیچگاه مطرح نشود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضایی باید پرداخت پول از سوی معاون اول رئیس جمهور سابق به نمایندگان را ریشهیابی کرد و صرفاً خود در صورت صلاحدید به انتشار اسامی اقدام کند در غیر اینصورت انتشار نامی از سوی دیگر نهادها به معنی فرار مجرم اصلی است.