به گزارش افکارنیوز، اصغر آب‌خضر قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که امروز به منظور تشریح اهم ویژه‌برنامه‌های راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۳ در این شورا برگزار شد، اظهار داشت: درحالی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم که جهان شاهد تحولات شگرفی است؛ اگر در آغاز پیروزی انقلاب فقط اندیشمندان بزرگ و سیاستمداران برجسته آینده را متأثر از انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) پیش بینی می‌کردند امروز همه جهانیان پذیرفتند که در پرتو انقلاب اسلامی نقشه سیاسی جهان عوض شده است.

وی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای انقلاب کبیر اسلامی ایران و نظام ماندگار و مقتدر و شجاع و پیشرونده جمهوری اسلامی تاریخ را عوض کرده و قرن اسلام و عصر ملت‌ها فرا رسیده و معادله مقاومت در منطقه با کمک جمهوری اسلامی تغییر یافته و این جمهوری اسلامی و ایستادگی ملت ایران است که توانسته این روحیه را در منطقه بگستراند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی الهام‌بخشی، الگوسازی، ضعیف‌شدن دشمنان در صحنه بین‌المللی و ناامیدی دشمن از منفعل کردن انقلاب است، گفت: حاکمان مستکبر آمریکا و اروپا از آغاز شکلگیری انقلاب و پس از پیروزی براساس هشدار چهره‌های نخبه سیاسی خود که پیش بینی کرده بودند انقلابی که در ایران اتفاق افتاده به معنای ظهور قدرت جدیدی است که از لحاظ نفوذ سیاسی و قدرت تصرف در فضای پیرامونی خود از قدرت‌های غربی یا بالاتر یا هم وزن آنها است، تلاش‌های گسترده و ناجوانمردانه‌ای را علیه انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران طراحی و به اجرا درآورده‌اند و هم‌اکنون در حالی که از شکست جمهوری اسلامی ناامید شده‌اند و بزرگترین و فوری‌ترین چالش خود را جلوگیری از سرعت پیشرفت کشور و ملت ایران و کنترل نفوذ و تأثیرات انقلاب اسلامی می‌دانند.

آب‌خضر افزود: دشمنان وقتی می‌بینند کابوسی که آنها داشتند به واقعیت تبدیل شده یعنی یک قدرت بزرگ ملی منطقه‌ای سربرآورده که فشارهای گوناگون اقتصادی، امنیتی، سیاسی، روانی و تبلیغاتی نتوانسته او را از پا بیاندازد توانسته فرهنگ عمومی اسلامی را تثبیت کند و ملت‌های منطقه را با هویت کند، با تفکر غیرانسانی عدالت سوز و مستکبرانه خویش به دشمنی‌ها و توطئه‌های خود در برابر عظمت و آزادگی ملت ایران و انقلاب اسلامی ادامه می‌دهد.

وی درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن در جایگاه اوج جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب از مهمترین مناسک انقلابی ملت ایران است که به عنوان یک عامل قدرتمند در افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی و همچنین کارآمدترین شیوه برای الهام بخشی انقلاب اسلامی و نمایش پیوستگی ملت بزرگ ایران با انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند اسلامی و انسانی آن است که طی سالیان گذشته همواره نقش بی بدیلی را در عرصه‌های افتخارو اقتدار ملت ایفا کرده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اهمیت راهپیمایی ۲۲ بهمن را می‌توان از نوع برخورد دشمنان شناخته شده انقلاب و ملت ایران در مقاطع پیش از راهپیمایی و تلاش رسانه‌ای سنگین برای عدم حضور مردم و همچنین انعکاس ضعیف و وارونه شکوه ملت قهرمان ایران در این قله افتخار ارزیابی کرد.

آب‌خضر ادامه داد: امسال ملت بزرگ ایران در روز ۲۲ بهمن با زمانشناسی و احساس مسئولیت الهی، انقلابی و ملی خود برای دفاع از اسلام و پیامبر خوبی‌ها و نمایش عزت و عظمت کشور و ملت ایران و تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام(ره) و شهدا و تجدید بیعت با رهبر انقلاب و تأکید بر شعارهای محوری انقلاب اسلامی یعنی «استقلال، آزدی، جمهوری اسلامی»، «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» و تأکید بر منافع ملی و عدم تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار بخصوص در عرصه حق بهره مندی از فناوری صلح آمیز هسته‌ای و مخالفت با هرگونه تحمیل، حرف زور و هر توافق بد در این زمینه و وحدت و همبستگی ملت ایران و مبارزه قاطع با خیانت‌کنندگان اقتصادی و سیاسی که مفسدان اقتصادی و چه فتنه گران پرشورتر از همیشه برگ زرینی بر افتخارات خود خواهد افزود و گام بلندی در مسیر عزت و اقتدار کشور برمی‌دارد تا بدخواهان مأیوس شوند.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن امسال ویژگی خاصی دارد و آن پاسخ صریح ملت ایران به یاوه گویی‌ها و اهانت هتاکانه نشریه فرانسوی به پیامبر(ص) خواهد بود، ادامه داد: ملت ایران در شعار و عمل نشان خواهند دارد که «عاشق رسول الله هستند».

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: ۲۲ بهمن روز بزرگ فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و مردمی‌ترین و بزرگترین جشن ملت ایران است و همانگونه که مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و روئسای قوای سه گانه تأکید کرده‌اند، حفظ وحدت، بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی ملت ایران است.

آب‌خضر یادآور شد: ۲۲ بهمن امسال با حضور وصف ناپذیر ملت ایران در راهپیمایی، برقدرت دیپلماسی کشور و تیم مذاکره کننده خواهد افزود و پاسخ دندان شکنی به یاوه گویی‌های دشمنان ملت خواهد داد و مشت گره کرده میلیون ایرانی در روز ۲۲ بهمن پوزه آنها را به خاک خواهد مالید و در نهایت در روز ۲۲ بهمن، ملت ایران اسلامی همچون ۳۵ سال گذشته بر شعار " مرگ بر آمریکا " و " لبیک یا رسول الله " اصرار داشته است و وحدت و حضور مردم و شعارهایشان، گزینه روی میز ملت ایران است. که در بیش از هزار شهر و شهرستان و ۵ هزار روستای سراسر کشور و در تمامی مسیرهای منتهی به میدان آزادی تهران ظهور خواهد یافت.

وی درباره برنامه‌های ویژه شب ۲۲ بهمن(شامگاه ۲۱ بهمن) گفت: اقشار مختلف مردمی شامگاه ۲۱ بهمن هر سال به یاد تکبیرهای شب‌های بهمن ۵۷ نوای روحانی و دل‌انگیز گلبانگ تکبیر را رأس ساعت ۲۱ در آسمان میهن طنین انداز می‌کند و " بانگ الله اکبر " از معذنه‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج و شبکه‌های صدا و سیما پخش خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: همزمان با طنین گلبانگ تکبیر آسمان تمامی مرکز استان‌ها و ۳۲۰ شهر و روستای کشور و همزمان در ۲۰ نقطه شهر تهران در شامگاه ۲۱ بهمن به شکرانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نورباران و نورافشانی می‌شود و برای اولین بار برنامه صوت و تصویری «لیزر گرافیک ۳۶ سال حماسه " در مناطق مختلف برگزار شده و در شب ۲۲ بهمن در میدان آزادی همزمان با بانگ تکبیر بر روی برج آزادی اجرا خواهد شد.

آب‌خضر درباره برنامه‌های مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن ادامه داد: راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال در تهران و همزمان در تمامی‌ شهرها و روستاهای کشور برگزار خواهد شد و همچون سالهای گذشته جهان شاهد خواهد بود که همزمان با خیابان‌های تهران و مسیرهای ۱۰ گانه منتهی به میدان آزادی میادین اصلی و مسیرهای اعلام شده تمامی شهرها از هر قومیت و نژادی همه یک صدا شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد خواهند زد.

وی درباره مراسم روز راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: مراسم باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعت ۹ صبح با حضور ملت بزرگ ایران از مسیرهای ۱۰ گانه منتهی به میدان آزادی در تهران و سراسر کشور آغاز می‌شود و این مراسم از ساعت ۱۰ صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری ممتاز و اجرای سرود جمهوری اسلامی با حضور خانواده شهدا، ایثارگران، مسئولان کشوری و لشکری، سفرا و میهمانان خارجی به ویژه جوانان کشورهای بیداری اسلامی از ترکیه، عراق، مصر، لبنان، تونس، اسپانیا، انگلیس، بولیوی، فلسطین و تعدادی از مسلمانان آمریکایی و تعدادی از علما و شخصیت‌های فرهیخته فرهنگی و سیاسی کشورهای اسلامی ادامه می‌یابد و سپس قطعنامه یوم‌الله ۲۲ بهمن با عنوان " آخرین پاسخ ملت ایران به استکبار جهانی " قرائت خواهد شد و حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

آبخضر سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی، اجرای سرود توسط رزمنوازان ارتش جمهوری اسلامی و اجرای دو سرود توسط گروه سرود ۲۲ هزار نفری جوانان دانش آموز در حضور رئیس جمهور را از دیگر برنامه های روز ۲۲ بهمن عنوان و خاطرنشان کرد: مراسم گلباران مردم توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان مراسم انجام خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به حضور پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا با همراه داشتن تصاویر شهیدانشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور نخبگان، ورزشکاران قهرمان المپیکی، برگزیدگان رتبه‌های علمی کشور، جانبازان ویلچری و شیمیایی و قطع نخاع برگزار خواهد شد. همچنین امسال هنرمندان جوان تجسمی دانشگاه‌‌های هنر با حضور در مراسم راهپیمایی به شکل زنده تابلوهای زیبایی را نقاشی خواهند کرد.

آب‌خضر اظهار داشت: بیش از ۴۰۰ میهمان خارجی از بیش از ۳۰ کشور جهان برای دیدن حماسه بزرگ ملت ایران در روز ۲۲ بهمن حضور خواهند داشت؛ فقط ۸۵ مهمان از ۲۳ کشور اروپایی و مابقی از دیگر کشورها در این مراسم حضور دارند و برای مهمانان خارجی در روز ۲۱ بهمن همایش ویژه یک روزه‌ای در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا با حضور شخصیت‌ها و مسئولین بلندمرتبه جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شناخته شده است، از اعزام گروه‌های زیادی در رشته‌های هنری و فرهنگی برای برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب به ۸۰ نمایندگی در شصت کشور جهان خبر داد و یادآور شد روز ۲۲ بهمن تمامی خانه‌های فرهنگ و سفارت‌خانه‌ها محل حضور سفرا و مهمانان خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره پوشش خبری مراسم ۲۲ بهمن گفت: امسال بیش از ۲۶۵ خبرنگار خارجی و هزار و ۵۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی در تهران و بیش از دو هزار و ۸۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار در تمامی استان‌های کشور و اکثر شبکه‌های صدا و سیما از جمله ۳۵۰ گروه خبری و تمامی شبکه‌های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه‌های استانی مراسم ۲۲ بهمن را در سراسر کشور پوشش خبری و تصویری خواهند داد. همچنین شبکه‌های تلویزیونی کویت - المنار - الاخبار - آناتولی، تلویزیون ملی تونس - الجزیره، قطر، فرانسه، سوئد، شین هوآ چین، خبرگزاری ای اف ای اسپانیا، شبکه زد دی اف آلمان، خبرگزاری تیما انگلستان، کانال دی ترکیه، روزنامه‌های فیگارو، فاکس نیوز، ای بی سی نیوز، سی ان ان، ان پی آر آمریکا آمادگی پخش گزارشات خبری را دارند.

آب‌خضر از استقرار بیش از ۱۵ کیلومتر سیستم سوتی در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبر داد و گفت: با اضافه کردن بیش از ۷۵۰ باند و بلندگو و اماده سازی ۴۰ واحد صوت سیار با بهره گیری از ۱۲۰ دستگاه بلندگو در مسیرهای ده گانه راهپیمایی و ارائه بیش از ۲۲۰ کیلومتر خدمات سیستم صوتی در مراکز استان‌ها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: امسال در تهران و مسیرهای ۱۰ گانه به ویژه در مسیر میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی و از میادین صادقیه، فتح، و سه راه فرودگاه تا میدان آزادی بیش از ۹۸۰ غرفه فرهنگی هنری، خبری، امدادی و رفاهی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها برای بازدید مردم آماده خواهد شد و حدود ۱۸ هزار غرفه در مسیرهای راهپیمایی در سراسر کشور برپا خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تأکید کرد: به مناسبت عید انقلاب یعنی راهپیمایی ۲۲ بهمن ناوگان حمل و نقل عمومی سرویس دهی رایگان مترو، شرکت واحد اتوبوس‌رانی از تمامی میادین و بخش‌هایی از شرکت تاکسیرانی از ساعت ۶ صبح ۲۲ بهمن ماه جهت رفت و آمد مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی انجام خواهد شد.

آب‌خضر گفت: در طول مسیرهای دهگانه و مسیر اصلی بخصوص در غرفه‌ها توزیع پرچم جمهوری اسلامی، تصاویر امام و رهبری، و اغلام تبلیغاتی دست ساز نوجوانان زینت بخش مراسم امسال خواهد بود و اقلام تبلیغاتی از جمله پرچم و ماکتی از پهپاد آرکیو۱۷۰ ایرانی به فرزندان ایران هدیه می‌شود؛ البته ماکت اصل این پهپاد به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ نظامی در تمامی مراکز استانی به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی از برپایی ۸۵ چادر به عنوان ایستگاه سلامت و استراحت سالمندان و ارائه خدمات پزشکی توسط جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: ۲۲ بهمن امسال برنامه همسرایی ۶۰۰ هزار نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و در قالب گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفره در مراکز استانی و شهرستانی و گروه ۲۲ هزار نفره در تهران از جلوه‌های ویژه مراسم خواهد بود.