العهد: مردم ایران بر پایبندی به اصول انقلاب تاکید کردند

پایگاه خبری العهد لبنان در گزارشی با پوشش راهپیمایی گسترده مردم ایران به مناسبت ۲۲ بهمن ماه نوشت: ‌ تظاهرات کنندگان شعارهایی در حمایت از انقلاب و رهبر ایران سر دادند و نوشته‌هایی با شعارهای استقلال و آزادی ایران و مرگ بر آمریکا و استعمار در دست داشتند.

العهد نوشت: تظاهرات کنندگان بر پایبندی به اهداف انقلاب اسلامی ایران و اصول انقلاب به رهبری آیت‌الله سید علی خامنه‌ای تاکید کرده و خواستار اتحاد میان مسلمانان و توجه به دشمن واقعی شدند.

مراسم راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن امروز در تهران و همزمان در بیش از ۱۰۰۰ شهر و شهرستان و ۵۰۰۰ روستای سراسرکشور برگزار شد.
مردم همیشه در صحنه تهران نیز از ساعت ۹:۰۰ صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی حرکت کردند.

علاوه بر حضور مسئولان کشوری و لشکری و ۴۰۰ میهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان، امسال بیش از ۲۶۵ خبرنگار خارجی و ۱۵۰۰ خبرنگار، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی(در تهران) وبیش از ۲۸۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله ۳۵۰ گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی، مراسم ۲۲ بهمن را در سراسر کشور، پوشش خبری تصویری دادند.

راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی با در دست گرفتن پرچم‌های لبیک یا رسول‌الله، دست‌نوشته‌هایی در وصف صفات پیامبر اعظم و سر دادن شعار «لبیک یا رسول‌الله» توهین به ساحت رسو‌ل‌الله را محکوم کردند.

همچنین جمعی از راهپیمایان دست‌نوشته‌هایی در دست گرفته‌اند که بر روی آن به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی نوشته شده «من عاشق محمدم».

ای‌بی‌سی آمریکا: مردم ایران شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر می‌دادند


یک شبکه خبری آمریکایی در پوشش خبر راهپیمایی گسترده مردم ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که مردم در این راهپیمایی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر می‌دادند.

جروزالم‌پست: میلیون‌ها ایرانی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمدند


روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: میلیون‌ها نفر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خیابان‌ها آمدند.

جروزالم پست در ادامه گزارش خود نوشت که مردم ایران در حالی که شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند به سمت میدان آزادی حرکت می‌کردند.

این روزنامه صهیونیستی همچنین به صحبت‌های شخصیت‌های سیاسی ایران پرداخته و نوشته است که رهبران ایران در این راهپیمایی به غربی‌ها گفتند که گزینه‌های خود در قبال ایران را کنار بگذارند.خبرگزاری فرانسه: مردم تصاویر رهبر ایران را در راهپیمایی در دست داشتند

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با پوشش راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نوشت که ایرانی‌ها در میدان آزادی تجمع کردند تا سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

این خبرگزاری غربی نوشت که ایرانی‌ها در شهرها و روستاها در سرتاسر کشور در راهپیمایی مشارکت کردند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: راهپیمایان تصاویر "آیتالله علی خامنهای" رهبر ایران و "آیتالله روحالله خمینی" را در دست داشتند.