به گزارشافکارنیوز،علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: امروز روزی است که هرچه زمان پیش می‌رود اهمیت این روز محقق‌تر می‌شود و جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

وی افزود: ۳۶ سال است که مردم در ۲۲ بهمن ماه به خیابان می‌آیند و با صدای بلند از انقلاب اسلامی حمایت می‌کنند، زیرا این انقلاب برخاسته از عشق، عقلانیت و حکمت مردم است و اگر اینها نبود انقلاب رخ نمی‌داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تبلیغات رسانه های بیگانه گفت: علی‌رغم ایران‌هراسی‌ها و تبلیغات رسانه‌های بیگانه مردم بیش از گذشته حامی انقلاب هستند زیرا جمهوری اسلامی برخاسته از اراده ملت است.

صالحی همچنین در مورد مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: مذاکرات در مراحل حساسی است و کسانی که در سازمان انرژی اتمی به عنوان مذاکره‌کنندگان فنی و حقوقی حضور دارند، مذاکرات را به صورت حقوقی بررسی می‌کند و ملت ایران یقین بدانند که آنها از حقوق‌شان دفاع می‌کنند.

وی افزود: اگر می‌بینید امروز می‌گویند مذاکرات پیچیده است، به خاطر مسائل فنی و حقوقی است و فرزندان شما در سازمان انرژی اتمی که جزء گروه مذاکره‌کننده هستند و به صورت سربازان گمنام فعالیت دارند، بار عمده روی دوش آنهاست و با قدرت و اقتدار در مقابل زیاده‌خواهی آنها با تدبیر، عقلانیت و توجیه فنی ایستادگی می‌کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: اعضای تیم مذاکره‌کننده با رشادت و عزت‌مندی از حقوق کشورمان دفاع می‌کنند به طوری که یکی از سردمداران یکی از کشورهای مذاکره‌کننده می‌گوید ما از قدرت کارشناسان جمهوری اسلامی در ابعاد فنی و حقوقی در حیرت هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا توافق در ماه مارچ صورت می‌گیرد، گفت: بنده بسیار امیدوار هستم ولی پیش‌بینی در مورد این مساله سخت است.

صالحی افزود: با توجه به جمع‌بندی اطلاعات و تحلیل‌هایی که به ما می‌رسد راهی جز تعامل وجود ندارد و البته راه دیگری نیز متصور نیست، زیرا راه‌های دیگر هیچ کدام برای ما مناسب نخواهند بود و جمهوری اسلامی تا انتها راه پیش گرفته است و مقام معظم رهبری در چند روز اخیر مواضع جمهوری اسلامی را روشن فرموده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: ایران یک مذاکره‌ با عزت را دنبال می‌کند و ایرانی که ۳۵ سال تمامی مشکلات را تحمل کرده است، دستش را بالا نخواهد برد.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت و منافع ملی برای نظام و ملت یک اصل است، گفت: اعضای تیم مذاکرهکننده از این حاکمیت و منافع ملی دفاع میکنند و ملت ایران یقین داشته باشند با سربلندی از این گردنه عبور خواهیم کرد.