به گزارش افکارنیوز، غلامعلی خوشرو سفیر کشورمان نزد سازمان ملل در بدو ورود به آمریکا گفت: با توجه به دامنه گسترده اقتدار جمهوری اسلامی ایران، نقش‌های مختلفی در سازمان ملل متحد داریم که باید آنها را به خوبی ایفا کنیم.

نماینده کشورمان در سازمان ملل بر لزوم مقابله با افراطی‌گری و خشونت و همچنین نفی ایران هراسی و اسلام ستیزی تاکید کرد و گفت: در زمینه تقویت صلح و امنیت منطقه و جهان و نیز رفع تحریم‌های ناروا ضد جمهوری اسلامی ایران، باید از همه امکانات به ویژه ظرفیت سازمان ملل استفاده کرد.

خوشرو که با واحد مرکزی خبر گفت‌وگو می‌کرد در پایان ابراز امیدواری کرد که بتواند تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش پیگیری کند.

قرار است عصر سه شنبه سفیر و نماینده جدید کشورمان در سازمان ملل استوارنامه خود را به بان کی مون، دبیرکل این سازمان تقدیم کند.

در یک سال گذشته کارشکنی آمریکا و عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی گزینه اول ایران، کرسی جمهوری اسلامی را در سازمان ملل، خالی نگه داشته بود. نهایتا در ماه جاری، غلامعلی خوشرو از سوی دولت به عنوان نماینده جدید برای اعزام به نیویورک معرفی شد.

غلامعلی خوشرو دارای مدرک دکترا در رشته جامعه شناسی از آمریکا است و ریاست دانشکده روابط بینالملل وزارت امور خارجه، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک، معاون امور بینالملل وزارت امور خارجه در دوران وزارت سید کمال خرازی از جمله سمتهای خوشرو است. او مقالات متعدد علمی و پژوهشی در فصلنامهها و ...به رشته تحریر درآورده است.