به گزارش افکارنیوز، رادیو فردا اعلام کرد: نتانیاهو که در وزارت دفاع اسرائیل حضور یافته بود، گفت: خطرات بزرگی در منطقه پر از آشوب خاورمیانه در کمین اسرائیل است. یکی از این خطرات مهم، پیشروی امپراتوری ایران است.

مراسمی که نتانیاهو در آن حضور پیدا کرده بود، معرفی ژنرال گادی آیزنکوت به جای ژنرال بنی‌گانتز به ‌عنوان رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل بود. بنی‌گانتز ۴ سال در این سمت حضور داشت.
نتانیاهو در این مراسم همچنین گفته است: ایران هم‌اکنون بر چند کشور و حوزه نفوذی مهم منطقه مسلط شده است؛ لبنان، سوریه، غزه و به تازگی نیز جای پای خود را در یمن تقویت کرده است.
نتانیاهو مدعی حضور دو هزار رزمنده حزب‌الله در جنوب سوریه و تبدیل این بخش از سوریه به جبهه تازه‌ای برای «دست‌اندازی علیه اسرائیل» شد و آنچه را تقویت نفوذ ایران و هم‌پیمانان آن در تنگه باب‌المندب نامید، یک تهدید برای منطقه نامید.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: چهار سال گذشته که چهره‌ خاورمیانه دستخوش تغییرات جدی شد چالش‌های زیادی برای اسرائیل ایجاد کرد اما سال‌های دشوار هنوز پیش رو هست.
به گزارش جروزالم پست، ناظران در فلسطین اشغالی گفته‌اند، ژنرال آیزنکوت هر چند ژنرال ارتش بوده، در گذشته نیز با احتمال حمله نظامی اسرائیل به سایت‌های هسته‌ای ایران مخالفت کرده و آن را دارای عواقبی سخت برای اسرائیل دانسته است.

براساس گزارش رسانه‌های اسرائیل، نتانیاهو با دل‌آسوده به انتصاب ژنرال آیزنکوت به ریاست ستاد کل ارتش تن در نداد و ناچار به پذیرش خواسته مشترک ژنرال موشه یعلون، وزیر دفاع و ارتشبد بنی‌گانتز شد.
یادآور می‌شود نتانیاهو چند روز پیش نیز گفته بود ایران، اسرائیل را از ۶ جبهه محاصره کرده و می‌خواهد اسرائیل را خفه کند.

در همین حال گلوبال ریسرچ در گزارشی نوشت: به نظر می‌رسد اسرائیل در تلاش برای منزوی کردن ایران خود منزوی شده است. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل بیشتر شبیه یک دیپلمات تنها شده که به دنبال مخاطب می‌گردد و امیدوار است این مخاطب را در سخنرانی مهندسی شده خود در کنگره آمریکا پیدا کند.

سیمور روزنبلوم خاخام ساکن پنسیلوانیا نیز مانند بسیاری از یهودیان ساکن آمریکا از این سخنرانی راضی به نظر نمی‌رسد. وی می‌گوید بیشتر یهودیانی که من با آنها صحبت کرده‌ام بیشتر نگران وضع اقتصاد اسرائیل هستند و به هیچ وجه احساس خوبی درباره سخنرانی نتانیاهو در کنگره ندارند به ویژه به شیوه‌ای که این سخنرانی برنامه‌ریزی شده است.

دیگران نیز مانند سیمور ریچ رهبر گروه موسوم به اتحادیه اصلاح یهودیت که لیبرالترین و بزرگترین گروه یهودی در آمریکای شمالی به شمار میرود و آبراهام فاکسمن رئيس گروه یهودی موسوم به اتحادیه ضد بدنامی یهود Anti-Defamation League نیز در باره این سخنرانی ابراز نگرانی کردهاند. فاکسمن در اظهاراتی این سخنرانی را به نمایش سیرک تشبیه کرده و گفته است این در حالی است که اسرائيل باید مانند یک فرد بالغ محتاط و دارای عقل سلیم رفتار کند. این سخنرانی چیزی نیست که یهودیان میخواهند.