به گزارش افکارنیوز، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که دیروز(شنبه) به منظور شرکت در رایزنی‌های هسته‌ای ایران و آمریکا و گفت‌وگو با ارنست مومیز وزیر انرژی آمریکا راهی ژنو شد و دیروز نیز در گفت‌وگوهایی که ۵ ساعت در هتل ویلسون این شهر و با حضور معاونان وزرای خارجه و کارشناسان به طول انجامید، با طرف آمریکایی به رایزنی پرداخت، امروز(یکشنبه) نیز ۲ دور رایزنی با مونیز داشت.

براساس این گزارش، امروز همچنین در سومین روز رایزنی‌ها در شهر ژنو سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا به همراه ویلیام برنز نیز به صورت دوجانبه و همچنین به صورت سه جانبه و با حضور هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگو کردند.

اولین روز رایزنی‌های هیأت مذاکره کننده هسته‌ای ایران و آمریکا در دو سطح معاونان و کارشناسان روز جمعه اول اسفند ماه با حضور هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو دور و در مجموع به مدت ۷ ساعت و نیم در هتل ویلسون شهر ژنو برگزار شد.

قرار است محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری همتای آمریکایی او نیز تا دقایقی دیگر در ژنو به گفت‌وگو بپردازند.

ظریف روز گذشته اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران توافق مبهم و ناقص را نمی‌پذیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر دیروز (شنبه) به همراه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور وارد ژنو شد. جان کری هم که روز گذشته را در لندن بود صبح امروز (یکشنبه) برای دیدار و گفتوگو با ظریف وارد سوئیس شد.