به گزارش افکارنیوز، سیدشهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران در پاسخ به این سوال که معاونت سیاسی برای کلید زدن انتخابات سال آینده چه اقدامات عملی انجام داده، اظهار داشت: پس از جلسه مشترک معاونان سیاسی و اجتماعی استانداران کشور با رحمانی فضلی کمیته راهبردی انتخابات را در استانداری تهران ایجاد کردیم.

وی در ادامه افزود: وظیفه این کمیته بررسی نقاط‌ ضعف انتخابات گذشته و بررسی مقررات و قوانین‌ها است تا بدین وسیله برای مجریان انتخابات آمادگی ایجاد کنیم.

معاون سیاسی استانداری تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی سعی می‌کنیم بیشتر آمادگی‌ فکری ایجاد کنیم تصریح کرد: اقدامات اجرایی و رسمی ما سال آینده براساس زمانبندی مشخص که اعلام می‌شود انجام خواهد شد.

چاوشی با اشاره به نگاه دولت به گروه‌های سیاسی گفت: معاونت استانداری تهران همانطور که وزیر کشور مطرح و تاکید کردند تابع سیاست‌های کلی دولت است تا امانتدار خوبی برای دولت باشیم.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند رای مردم حق‌الناس است و تلاش می‌کنیم مجریان انتخابات را به این موضوع توجه بیشتری دهیم تا آنها وظیفه خود را به طور کامل انجام دهند.

معاون سیاسی استانداری تهران تاکید کرد: وزارت کشور و استانداری قطعا هیچ موضعی له و علیه کاندیداهای احتمالی نخواهد داشت زیرا ما مجری انتخابات و امین مردم هستیم و باید این وظیفه را به خوبی انجام دهیم.

چاوشی با بیان اینکه تحرکات سیاسی به طور طبیعی با نزدیک شدن به زمان انتخابات وجود دارد افزود: گروه‌های مختلف سیاسی با رعایت قانون می‌توانند با یکدیگر رقابت داشته باشند. در همین میان وظیفه ما فراهم کردن زمینه مناسب برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

معاون سیاسی استانداری تهران با تاکید بر همگرایی سیاسی اظهار داشت: ما در طول این مدت با همه جریانات قانونمند سیاسی ارتباط و همکاری داشتیم و برای درخواست‌هایشان نسبت به برگزاری جلسات و اجتماعات سیاست دولت را اتخاذ کردیم بدون اینکه جناح خاصی اولویت داشته باشند.

چاوشی تاکید کرد: در طول این مدت نیز موضع‌گیری‌های تند و نامناسب از سوی جریان‌های سیاسی علیه دولت وجود نداشته و این آرامش سیاسی که در پایتخت حاکم است نتیجه تعامل با گروه‌های مختلف سیاسی است.

وی تصریح کرد: ما به دنبال کارهای پرتنش نیستیم و هر جایی که فکر و احساس کنیم تنشی به وجود خواهد آمد تلاش داریم تا فضا را به سمت آرامش پیش ببریم.

معاون سیاسی استاندار تهران خاطرنشان کرد: اگر مسئولان اجرایی کشور موضعگیریهای سیاسی تند نداشته باشند طبیعی است که نگرانیهای این چنینی وجود نخواهد داشت.