به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سخنان منتشر نشده‌ای در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: بعضی رسانه ها می‌خواهند مردم همیشه در اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می‌بینید دارند چه کار می‌کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم مردم آشنا بشوند و بفهمند.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: یکی از وظایف بسیار بسیار مهم دانشگاهی ها و حوزوی ها و تریبون های رسمی این است که تلاش کنند، نگذارند مردم مایوس بشوند. آن روزی که مردم مایوس بشوند حتی اگر پیغمبر(ص) هم باشد آن موقع یه جور دیگری می شود. در سوره یوسف اشاره شده به تاریخ. خداوند می فرماید: حَتَّى إِذَا اسْتَیْأَسَ الرُّسُلُ وَظَنُّوا…یعنی ما اینجوری تاریخ را با سنت هایمان پیش می بریم وقتی که دیگر حتی پیغمبران هم مایوس می شوند از آینده، آنوقت حوادثی پیش می آید که منتهی آن روز به تعبیر قرآن بصورت صاعقه بود. یعنی وقتی که جامعه ای اگر مایوس بشود از آینده همه که نشوند، اکثریت جامعه مایوس بشوند و نگران بشوند جای خطر است.

وی تصریح کرد: من فکر می کنم شرایط دنیا اینطوری است. دنیا دارد به طرف آزادگی می رود و استبداد در حال مرگ است و به تدریج مستبدین دارند از میدان بیرون می روند.