به گزارشافکارنیوز، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور صبح امروز دوشنبه طی سخنانی در یک نشست خبری با اشاره به برنامه‌های وزارت کشور در سال جاری، گفت: پروسه تغییر فرمانداران توسط اقای میرولد معاون سیاسی وزیر کشور در حال انجام است‎ و ان‌شاالله به زودی انتخاب فرمانداران بر اساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید تکمیل خواهد شد‎.

وی افزود: ۱۰۵۵ بخش داریم که قریب به اتفاق آنان دارای بخشدار هستند.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به برنامه‌های وزارت کشور در حوزه امنیتی تصریح کرد: منطقه و اطراف کشور ما شرایط خوبی ندارند اما با این حال ما در داخل کشور از امنیت خوبی برخوردار هستیم، ‌ باوجود اینکه داعش در کشورهای همسایه ما از جمله عراق و سوریه بخش‌هایی را تصرف کرده بود اما ما زامنیت کامل و خوبی برخوردار بودیم.

امیری با بیان اینکه دستاوردهای خوبی در حوزه امنیت داشته‌‌ایم، به اوضاع امنیتی استان سیستان بلوچستان اشاره و اضافه کرد: در استان سیستان و بلوچستان یک تیم که یک دهه عامل ضدامنیتی بودند شناسایی و دستگیر شده‌اند‎ علاوه بر آن نیز در استان‌های مانند کرمانشاه، کردستان و سیستان و بلوچستان بر اساس سلسله اقدامات، افراد عضو گروهگ‌های تروریستی در حال تسلیم‌شدن هستند و این آمار همچنان رو به افزایش است‎.

امیری ادامه داد: درخصوص حوادثشیراز نیز یک فیلم ۲۰ دقیقه‌ای در حال بررسی است ولی هیچ‌کس تا الان بازداشت نشده است‎. در این فیلم همه چهره‌ها مشخص هستند و جمعیتی حدود ۵۰ الی ۲۰۰ نفر در حمله به نماینده محترم مجلس آقای مطهری تخمین زده می‌شود‎.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد افزایش ۱۱نفر به نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و همچنین جدا شدن نماینده استان البرز از تهران برای انتخابات سال آینده را به آقای یزدی رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری داده‌ایم ‎.

سخنگوی وزارت کشور اظهار داشت: تعدادی از مدیران وزارت کشور و ۲ تن از معاونین استانداران و تعدادی از فرمانداران برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داده‌اند.

خبر در حال تکمیل است ....