سیدمحمد موسوی خوئنی ها در پاسخ به سؤال یكی از مخاطبان وبسایت خود كه پرسیده بود "آقای صفار هرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم، در سال ۸۸ گفت: آقای موسوی خوئینیها گفته كه ما زمان امام هم ولایت فقیه را قبول نداشتیم اما می ترسیدیم كه بگوییم. شما این گفته را تصدیق می كنید؟”، ضمن یادآوری تبار ارزشمند حسین صفار هرندی، نوشته است: "پیش از آنكه از آقای صفار هرندی سند آنچه را به اینجانب نسبت داده است سوال كنم، مایلم درباره مطلبی كه ایشان در برنامه ای تلویزیونی، در یك گفتگو به اینجانب نسبت داده است توضیح بخواهم. از آقای صفارهرندی با توجه به تبارشان و با توجه به اینكه مدتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند این انتظار را دارم كه صادقانه به این سوال درباره آن مصاحبه تلویزیونی پاسخ دهند.”

موسوی خوئینی‌ها افزوده است: " آقای صفار هرندی در آن برنامه اولا گفتند که من با حضرت آیت الله خامنه ای عناد یا خصومت شخصی از قبل داشته ام! و برای اثبات این اتهام به بیان واقعه‌ای پرداختند که فیلم آن واقعه در آرشیو صدا و سیما موجود است و آقای هرندی بدون توجه به وجود چنین فیلمی نسبت ناروای دومی به من دادند و آن این بود که گفتند ایشان(یعنی بنده) علاوه بر اینکه به رهبری ایشان رای نداده ام، سعی کرده ام از رای دادن فردی که در صندلی جلوتر از من نشسته بود جلوگیری کنم و تلویحا و با کمک برخی سایت ها این فرد را آیت الله باریک‌ بین، امام جمعه محترم قزوین معرفی کردند. من از جناب آقای صفار هرندی می‌خواهم که هر دو فیلم موجود در آرشیو صدا و سیما را یکبار دیگر ببیند(که تا کنون هردو فیلم بارها از تلویزیون پخش شده است) و پس از آنکه ملاحظه کردند که صندلی من در ردیف اول است و هیچ صندلی‌ای جلوی صندلی من نیست و جالب تر آنکه آیت الله باریک‌ بین نه تنها در جلو من نیستند بلکه دقیقا روبروی من با فاصله چندین متر نشسته اند، آنگاه به حکم ارزشهای تبارشان و به حکم حداقل تقوایی که در وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم است، حقیقت را بر مردمی که آن مصاحبه را دیده و شنیده اند توضیح دهند. ”

دبیر مجمع روحانیون مبارز همچنین از صفار هرندی خواسته است: یك زحمت دیگر هم بكشند و از آیت الله باریك بین سوال كنند كه آیا آنچه به من نسبت داده شد، صحت دارد و آن واقعه رخ داده است یا نه. جناب آقای باریك بین عالمی با تقوا و وارسته است و خلاف نمیگویند و چنانچه آقای هرندی درباره آنچه در رابطه با این مصاحبه گفتم برای من و برای مردمی كه آن مصاحبه را شنیده اند توضیح دادند ، آنگاه درباره مطلبی كه راجع به ولایت فقیه به من نسبت داده اند سوالهای خودم را مطرح میكنم.من در پی دفاع از خودم نیستم كه بخواهم ثابت كنم آنچه به ناروا آقای صفار هرندی به من نسبت داده اند صحت ندارد.