به گزارش افکارنیوز، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین گفت: اگر تاکنون پس از ۵ روز به حملات عربستان پاسخ ندادیم به دلیل این بوده که فرصت بدهیم تا این حملات متوقف شود و کشورهای عربی از اقدامات خود بازنگری کنند.

البخیتی افزود: ما تاکنون جواب تجاوز را به طور جدی نداده‌ایم و به دشمنان یمن این فرصت را می دهیم که در تصمیمات خود بازنگری کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌های مردمی و ارتش یمن با اشاره به اینکه هرگونه حمله زمینی به یمن با پاسخ سختی مواجه خواهد شد تصریح کرد که نیروهای سیاسی یمنی در مقابل حمله عربستان به کشورشان متفق القول هستند.

وی با بیان اینکه ایران و روسیه با طرف‌های یمنی برای پایان دادن به حملات اخیر در ارتباط هستند تصریح کرد که تهران و مسکو به دنبال حل سیاسی اختلافات هستند.

این عضو ارشد انصارالله با اشاره به اینکه ائتلاف سعودی علیه یمن یک بحران اخلاقی است و گفت: آن‌چه کنفرانس عربی در مورد یمن تصمیم گرفته، یک بحران جدی است.

وی ادامه داد: مردم یمن به مقاومت خود اعتماد دارند و مطمئن هستند که پیروز خواهند شد.
عضو شورای سیاسی انصارالله یمن عربستان سعودی را بدعوت کرد تا جنگ‌های سابق خود با مردم یمن را به خاطر بیاورد و این که چگونه مردم یمن بر دشمن غلبه کرده و آن‌ها را مجبو. ر به آتش بس کردند
البخیتی در انتها با تمجید از موضع تهران و مسکو، گفت: موضع ایران و روسیه بر حل سیاسی تکیه دارد.