به گزارش افکارنیوز، یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حمله نظامی عربستان به یمن، با بیان اینکه عربستان در آینده نزدیک تاوان سنگینی را پرداخت خواهد کرد، گفت: این تجاوز عربستان در راستای سلسه تجاوزهای آمریکا به عراق و افغانستان است که می‌خواهند مانع استقلال ملت‌های منطقه شوند.

وی افزود: عربستان دیر یا زود تبعات سنگینی را به‌خاطر این حمله نظامی و کشتاری که در یمن راه انداخته پرداخت خواهد کرد، ما این حرکت عربستان را در امتداد تجاوزهای آمریکا به عراق و افغانستان می‌دانیم. پادشاهان عرب از گذشته برخی از دوستانشان درس عبرت بگیرند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه عربستان مجری سیاست‌های آمریکا در منطقه شده و در قبال مانع‌تراشی آنان(آمریکا) در مذاکرات هسته‌ای اکنون برایشان خوش‌خدمتی می‌کنند، اظهار داشت: امروز در منطقه ملت‌های بیدار به‌تبعیت از الگوی انقلاب اسلامی به‌دنبال استقلال و یافتن هویت حقیقی خود هستند و ملت یمن هم از جمله این ملت‌ها هستند که تصمیم دارند با کنار زدن رژیم فاسد منصور هادی، استقلال خود را پیدا کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل عربستان و آمریکا که منافع خود را در یمن در وضعیت خطر دیدند و فهمیدند که دیگر آن سیطره و نفوذ خود را در این کشور از دست داده‌اند، دست به این تجاوز آشکار زدند.

جوانی تصریح کرد: اکثر کارشناسان معتقدند که تجاوز عربستان به خاک یمن با شکست مواجه خواهد شد و جز خفت و خواری چیز دیگری برای این رژیم به بار نخواهد آورد و آینده بسیار سختی در انتظار عربستانیها است.