به گزارش افکارنیوز، ۱۵ سالی می شود که برخی از جوانان که عموما پایتخت نشین بودند در قالب گروه های جهادی و به صورت خودجوش و مردمی به مناطق و روستاهای محرومی رفتند که شاید تا کنون هیچ مسئولی اعم از محلی و دولتی آنجا را ندیده باشد.


مناطقی که تا کسی نبیند نمی تواند حتی حدس بزند که ممکن است در نقطه‌ای محرومیت از امکانات تا این حد وجود داشته باشد. این جوانان جهادی که دانش آموز، دانشجو و طلبه نیز در بین آنها کم دیده نمی شود تعطیلات عید و یا زمانی که درس و بحثشان تعطیل می‌شود بار سفر می بندند و به دیار هم وطنانی می روند که چشم به کمک آنها دوخته اند.گروه های جهادی که هر ساله بر تعدادشان افزوده و سطح علمی شان نیز بیشتر شده است حالا به جز تهران از شهرهای دیگر مانند اصفهان، قم و کرج نیز اعزام می‌شوند. این گروه‌ها تاکنون در استان‌هایی چون کردستان، خراسان جنوبی، گلستان، کرمان، بوشهر و … حضور داشته اند. استان دیگری که گروه جهادی قرارگاه نجف در تعطیلات نوروز امسال انتخاب کردند برای خدمت رسانی، استان خوزستان بود. این گروه در روستاهای شهرهایی چون خرمشهر، دشت آزادگان و شادگان حضور داشتند و به کارهای عمرانی، فرهنگی و درمانی پرداختند.بیش از ۵۰۰ پروژه عمرانی در این استان و در روستاهایی چون مصلاوی ۱،۲ و ۳، سویچی ۱ و ۲، پل نو، معمره، رحمانیه، کعبی، احمد عمران، قانمیه، مقامسیه، سوره، ابجده، جدیده، دربند غربی، جبار عبدالامام، جزیره مینو که خود شامل ۱۷ روستا بود، منطقه غرب کارون، محرزی، شنه، حفار غربی که شامل پنج روستا بود، منطقه ذوالفقاری آبادان و … در حال انجام بود که گروه های جهادی بی وقفه کار می‌کردند.


همچنین تعدادی از پزشکان به درمان رایگان بیماران می‌پرداختند و مردم هم استقبال خوبی از آنها داشتند. اگر چه فقر در برخی نقاط به شدت پررنگ بود اما مردم بسیار مهمان نواز و خون گرمی داشت که صمیمانه با این گروه ها برخورد می کردند.


وزیر بهداشت دکتر قاضی زاده هاشمی، سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، مهندس مهدی چمران رییس شورای شهر تهران و سردار عزیزی رییس بسیج سازندگی نیز خود را به جمع این جهادگران رساندند و چند روز آخر تعطیلات را کنار آنها بودند و ضمن بازدید هایی که از مناطق محروم این استان داشتند گزارش‌هایی را نیز از طرف این گروه‌ها دریافت کردند.

گذراندن تعطیلات آخر نوروز آقای وزیر +عکس

حضور وزیر بهداشت در جمع جهاد گران - روستای محرزی از توابع خرمشهر


ما نیز با گروهی که در خرمشهر مستقر بودند همراه شدیم و گزارش ها و عکس هایی از این خطه تهیه کردیم که در مطالب بعدی مشاهده خواهید کرد.


در ادامه این مطلب بخشی از بایانات مقام معظم رهبری را خواهید خواند در جمع جهادگران، ۳۱ شهریور سال ۸۹ که می فرمایند: «این کارِ اردوهای هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت‌رسانی است که میلیونها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره‌مند میشوند. از لحاظ مادی، از لحاظ امور روزمره‌ی زندگی، از لحاظ معنوی و هدایت، بهره‌مند میشوند. شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خودِ حضور یک جوان مؤمن و متدین و متشرع در یک مجموعه‌ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه‌ی قرآن است؛ آنها را به دین، به انقلاب، به معنویت، سوق می دهد.

کونوا دعاة النّاس بغیر السنتکم؛ شما با عمل خودتان مردم را به ایمان، به اسلام، به دین دعوت می کنید. این خدمترسانی است؛ خدمت رسانی مادی و خدمترسانی معنوی. از این مهمتر، خدمتی است که شما به خودتان میکنید؛ استعدادهای درونی خودتان را فعال میکنید؛ به بالقوههائی که در وجود شما هست، فعلیت میبخشید؛ تجربه پیدا میکنید؛ با زندگی مردم آشنا می شوید؛ این حصارهای طبقاتی شکسته می شود؛ واقعیتهای زندگی را لمس می کنید؛ در خودتان شعف و بهجت خدمت رسانی را احساس میکنید و این احساس را در وجود خودتان زنده میکنید. کسی که لذت خدمت و کار را بچشد، از کار خسته نمیشود.