به گزارش افکارنیوز، رئیس کمیسیون گردشگری مجلس فدرال آلمان که در رأس یک هیأت پارلمانی به تهران سفر کرده، با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رئیس کمیسیون گردشگری پارلمان آلمان، ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران، هدف از این سفر را آشنایی با صنعت گردشگری در ایران و تلاش برای افزایش سفر گردشگران آلمانی و اروپایی به ایران برشمرد و با بیان اینکه، ایران یک مقصد جذاب برای گردشگران آلمانی محسوب می‌شود، اعلام آمادگی کرد که زمینه‌های لازم جهت تقویت زیرساخت‌های ایران در حوزه گردشگری فراهم شود.

در این دیدار تخت روانچی با اشاره به روابط تاریخی و سنتی بین دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور و به ویژه در حوزه گردشگری را اعلام کرد.

وی افزایش ۵۰ درصد حجم گردشگران آلمانی به ایران در یکسال گذشته را نشانه مثبتی در این خصوص تلقی و از مشارکت شرکت‌های آلمانی در تقویت زیرساخت‌های گردشگری در ایران استقبال کرد.

همچنین معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش طرف آلمانی در خصوص مذاکرات هستهای، مواضع کشورمان را تشریح و بر لغو تحریمها در ابتدای اجرای توافق جامع تاکید کرد.