به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(یکشنبه) در مراسم تشییع پیکر علی اکبر آقایی نماینده فقید مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در تالار آفتاب مجلس صورت گرفت با اشاره به سابقه آشنایی خود با مرحوم آقایی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از همان مقطع شاهد جدیت ایشان در کار و پیگیری آن مرحوم نسبت به مشکلات مردم و نیز سخت‌کوشی بودیم.

وی با یادآوری انتخاب آقایی به عنوان نماینده مردم سلماس از دوره ششم مجلس تا کنون به تخصص عمیق او در مسائل کمیسیون عمران و نیز نظرات صائب وی در برنامه‌های ۵ساله اشاره کرد و اظهار داشت: مرحوم آقایی همچنین پیگیر حل مشکلات مردم سلماس بود.

لاریجانی مرحوم آقایی را یک نماینده واقعی در احقاق حقوق مردم برشمرد و با تأکید بر اینکه امروز همه همکاران آن مرحوم در مجلس سهیم غم خانواده وی می‌باشند، گفت: از روزهای اولی که ایشان دچار بیماری شد همه همکاران پیگیر وضعیت درمان ایشان بوده و اکنون از فقدان ایشان متأسفیم.

وی با آرزوی علو درجات از خدای متعال برای روح نماینده فقید مردم سلماس در مجلس افزود: این یار صدیق را در این ایام که متعلق به حضرت فاطمه زهرا(س) است به ایشان می‌سپاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با آرزوی قبولی خدمات مرحوم آقایی و صبر و تحمل برای خانواده آن مرحوم و نیز مردم سلماس گفت: امیدوارم خداوند خدمات مرحوم آقایی را باقیات صالحات وی بگرداند.

این گزارش حاکی است در مراسم تشییع نماینده فقید سلماس در مجلس علاوه بر نمایندگان مجلس شورای اسلامی خانواده آن مرحوم، جمعی از مردم و مسئولان اجرایی و نیز امام جمعه شهر سلماس حضور داشتند و در ادامه پیکر مرحوم آقایی برای تدفین به شهر سلماس حوزه انتخابیه وی اعزام شد.