به گزارش افکارنیوز، در راهپیمایی روز قدس سال ۹۳ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با پوشیدن لباس سپاه در میان مردم و راهپیمایان حضور یافت تا اولین بار زمزمه‌هایی در خصوص بازگشت وی به نهاد انقلابی سپاه پاسداران مطرح شود.

از سویی دیگر برخی رسانه‌ها در روزهای اخیر خبر از درخواست محسن رضایی به رهبر معظم انقلاب مبنی بر بازگشت به سپاه دادند و در عین حال زمزمه‌هایی شکل گرفت که فرمانده سابق سپاه دیگر تمایلی به حضور در فضای سیاست ندارد و با توجه به شرایط حساس منطقه قصد خدمت در سنگر دیگری را دارد.

هفته گذشته نیز حسین کنعانی‌مقدم مسئول کمیته سیاسی جبهه ایستادگی در گفت‌وگویی با روزنامه آرمان که البته بعدا تکذیب شد، بازگشت محسن رضایی به سپاه را تائید و گفته بود: ایشان به سپاه برگشتند و مشغول خدمت هستند. آقای رضایی با توجه به کادر جدید سپاه، تصمیم گرفت تا در زمینه انتقال تجربیات خود به کادر این نهاد وارد عمل شود و دانسته‌های خود را به دیگر سپاهیان منتقل کند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چه شد که او تصمیم به بازگشت به سپاه گرفت؟ بیان داشت: آقای رضایی مدتی را ترجیح داد تا به امور سیاسی بپردازد اما در این مقطع تصمیم گرفت تا بیشتر در سپاه حضور داشته باشد و در این راستا خدمت کند.

اما کنعانی مقدم بعدا تاکید کرد که برداشت مناسبی از صحبت های وی صورت نگرفته و تصریح کرد: در مصاحبه با روزنامه آرمان امروز ابتدا از من پرسیده شد که محسن رضایی به سپاه بازگشته است؟ که من در جواب گفتم آقای رضایی قبلاً در سپاه بودند و الان نیز هستند؛ وی به عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه امام حسین(ع) تدریس می‌کنند و تجارب خود را به کادر جدید سپاه پاسداران انتقال می‌دهند.

همه این شرایط حیات جبهه ایستادگی را تحت تاثیر خود قرار می‌داد. رضایی پدر معنوی و بنیانگذار جبهه ایستادگی به منظور کسب کرسی‌های مجلس در آستانه انتخابات گذشته شناخته می‌شد و با انتشار این نوع خبرها پرسش این بود که آیا دیگر ارتباطی میان رضایی و تشکیلات سیاسی و خصوصا جبهه ایستادگی وجود نخواهد داشت؟

ابولقاسم رئوفیان سخنگوی جبهه ایستادگی اما معتقد است که ارتباط میان رضایی و جبهه ایستادگی همچنان حفظ خواهد شد.

وی ضمن تائید اینکه محسن رضایی در صورتی که شرایط فراهم باشد همچنان در جلسات جبهه ایستادگی شرکت خواهد کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس تصریح کرد: در سال جدید دیدار نوروزی با ایشان داشتیم و حتما جبهه مصمم است از نظرات وی مطلع شود.

رئوفیان همچنین با تاکید بر اینکه بازگشت رضایی به سپاه در کسوت نظامی‌گری نیست، گفت: هدف آقای رضایی انتقال تجربیاتی است که پس از سال‌ها فعالیت در سپاه بدست آمده، حتما در جلسات ما در آینده شرکت خواهند کرد و ارتباط ما حفظ شده است.

به این ترتیب بنظر میرسد محسن رضایی برخلاف موضوعات مطرح شده، سیاستورزی را ادامه داده و هرچند کم رنگتر از گذشته، اما همچنان در قالب جبهه ایستادگی در آستانه انتخابات مجلس دهم فعالیت خواهد کرد .