به گزارش افکارنیوز، عباس مجدآبادی عصر امروز در نشست بررسی کاربردی انرژی هسته‌ای در علوم پزشکی که در سالن دکتر کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دلایلی که ابرقدرت‌ها انرژی هسته‌ای را برنمی‌تابند این است که نمی‌خواهند دیگران در بحثپزشکی پیشرفت داشته باشند.

وی گفت: پزشکی هسته‌ای قادر است جان هزاران نفر را نجات دهد و بی‌شک هدف جمهوری اسلامی استفاده در پزشکی است تا بتوان به مردم در این حوزه بیشتر خدمت کرد.

وی با بیان این‌که سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است و با طرح این سؤال که چرا ما نمی‌توانیم سرطان را تشخیص دهیم، تصریح کرد: تکنیک‌هایی که اکنون وجود دارد قادر به شناسایی سرطان نیست و وسیله‌ها و تکنیک‌ها را به ما نمی‌دهند که اگر این تکنیک‌ها را داشته باشیم جان هزاران نفر در سال نجات پیدا می‌کند.

مجدآبادی گفت: عقل حکم می‌کند که از نان شب خود بگذریم و این تکنیک‌ها و این دستگاه‌ها را داشته باشیم که یا بسازیم و یا بخریم.

وی افزود: این نوید را بدهم که فیزیسیت‌های ما اکنون از پزشکی هسته‌ای جلوتر‌ اند و ما ۳۰ رادیو دارو داریم که پزشک‌های ما یا استفاده نمی‌کنند یا با آن آشنا نیستند.

این مسئول گفت: پزشکی هستهای ما با این حال که بسیار مستعد هستند ولی هنوز فرصت نمیکنند چرا که مرتب رادیو داروها ساخته میشود و پزشکان فرصت استفاده از آن را ندارند و هیچگونه وابستگی هم نیست.