به گزارش افکارنیوز، دادگاه نظامی دائم لبنان «جمال دفتردار» یکی از سرکردگان گروهک تروریستی «عبدالله عزام» را به ه۵ت سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، دادگاه نظامی دائم لبنان به ریاست سرتیپ ستاد «خلیل ابراهیم» حکم شماری از افراد بازداشت شده به اتهام عضویت در گروهک‌های تروریستی و مشارکت در عملیات خرابکارانه را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، «جمال دفتردار» به هفت سال حبس، محمد بسام حمود به پنج سال حبس، شادی زیلع و حسام الصباغ به دو سال وعمری بکری فستق به سه سال حبس محکوم شدند.

این گزارش حاکی است که جمال دفتردار زمستان ۹۲ در پی انفجار مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت دستگیر شده بود.

رسانه‌های لبنانی از جمال دفتردار به عنوان برنامه ریز و طراح عملیات گروهک تروریستی عبدالله عزام یاد می‌کنند.

انفجارهای تروریستی ۲۸ آبان ماه گذشته مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت به شهادت ۲۵ تن از جمله حجت الاسلام و المسلمین «ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی ایران در لبنان، همسر یکی از دیپلمات های ایرانی و ۴ تن از محافظان سفارت و همچنین زخمی شدن بیش از ۱۵۰ تن دیگر منجر شد.

جمال دفتردار که در انفجار مقابل سفارت ایران در بیروت نقش داشت، ابتدا مسئولیتهایی را در گروه فتح الاسلام برعهده میگیرد اما بعد از شکست این گروه وارد گروهک تروریستی گردانهای عبدالله عزام میشود؛ وی قبل از دستگیریاش در لبنان مسئولیت یک گروه از تروریستهای تکفیری را در جنگ علیه سوریه برعهده داشت.