به گزارش افکارنیوز، رایزنی‌های هسته‌ای در وین امروز جمعه با نشست کارشناسان وارد سومین روز خود شد. این رایزنی‌های قرار است امروز با حضور هیأت‌های ۱ + ۵ در سطح معاونان نیز برگزار شود.

با پایان رایزنی‌های کارشناسان ایران، آمریکا و با حضور نماینده اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه، دومین روز رایزنی‌ها بین هیأت‌های ایران و آمریکا با حضور معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پایان یافت و ادامه جلسات در سطوح مختلف به روز جمعه موکول شد.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست سید عباس عراقچی که بامداد چهارشنبه به منظور شرکت در این دور از گفت‌وگوها و در راستای نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) راهی وین شد، روز چهارشنبه به مدت ۴ ساعت با هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین در سطح کارشناسان دو طرف گفت‌وگو کردند.

این رایزنی‌ها پنجشنبه نیز با حضور هیأت آمریکایی به ریاست وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا ادامه یافت که به مدت یک ساعت و نیم به گفت‌وگو پرداختند و نشست سه جانبه‌ای با حضور معاونان ظریف و کری و هلگا اشمیت برگزار شد و پس از آن نشستی با حضور معاونان و کارشناسان با محوریت تحریم‌ها انجام گرفت. پس از آن نیز نشست سه جانبه‌ای بین کارشناسان برگزار شد.

این رایزنی‌ها قرار است هفته آینده در نیویورک و در حاشیه اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی از سر گرفته شود. محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران بدین منظور بامداد یکشنبه راهی نیویورک می‌شود و تیم مذاکره کننده ایرانی نیز وی را همراهی می‌کند.

احتمال دارد که با توجه به حضور وزرای خارجه ۶ کشور، مذاکراتی در سطح وزرای خارجه ایران و ۱+۵ نیز برگزار شود.