به گزارش افکارنیوز، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تجاوز مجدد عربستان سعودی با حمایت آمریکا به مردم مظلوم یمن گفت: بر کسی پوشیده نیست که امروز عربستان سعودی در سطوح مختلف روابط بین‌المللی بخشی از پازل ایالات متحده در منطقه خاورمیانه را تکمیل می‌کند.

***آمریکا از عربستان برای تضعیف مسلمانان بهره می‌گیرد

وی با یادآوری اینکه آمریکا به دنبال تکمیل پروژه اسلام‌هراسی است اظهار داشت: به ویژه پس از شکست رژیم اشغالگر قدس در لبنان و غزه، آمریکا از عربستان برای تضعیف مسلمانان بهره می‌گیرد.

***عربستان نقش نابودکننده روحیه مقاومت را برعهده گرفته است

مقتدایی با تأکید بر اینکه عربستان در ماه‌های گذشته نقش تضعیف‌کننده ملل مسلمان و تقویت‌کننده اسلام آمریکایی در کنار نابودسازی روحیه مقاومت را برعهده گرفته است، گفت: عربستان با کشتاری که در یمن انجام داد، نشان داد که از یک سو نگران سقوط پایه‌های قدرت خود است و از سوی دیگر نگران رشد اسلام ناب می‌باشد و نیز ملت‌های مسلمان را به عنوان تهدیدی برای خود تلقی می‌کند.

***از هم‌گسیختگی در سیاست‌های عربستان مشهود است

وی از تسلط بیشتر آمریکا بر شاهزادگان سعودی پس از تغییرات اخیر قدرت در این کشور سخن گفت و ادامه داد: همین امر موجب شده است که اقدامات خارج از عرف بین‌الملل عربستان تشدید شده و البته نوعی از هم‌پاشیدگی نیز در سیاست‌های آن مشهود باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌ آغاز ناگهانی تجاوز به یمن، متوقف کردن آن، نقض آتش‌بس و … همگی بیانگر از هم گسیختگی تصمیم‌گیری در ساختار سیاسی عربستان است.

***تجاوز به همسایگان موجب تشدید روند بیداری اسلامی در عربستان می‌شود

وی حملات نظامی عربستان به کشورهای همجوار را موجب فزونی گرفتن روند بیداری اسلامی در این کشور خواند و افزود: مردم یمن ارتباطات عمیقی با مردم عربستان داشته و مهاجران یمنی نقش دیپلماتیک فرهنگی در عربستان را ایفاء می‌کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان گفت: بدین ترتیب خیزش اسلامی در لایههای درونی جامعه عربستان و حتی در میان قبایل شکل و شدت خواهد گرفت.