به گزارش افکارنیوز، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان در حاشیه دور دوم دیدار با وزیر دفاع سوریه که عصر امروز در محل وزارت دفاع برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: ایران در مقابله با جریانهای تکفیری صهیونیستی برهم زننده امنیت منطقه با همه توان خواهد ایستاد.

وی افزود: گروهکهای تکفیری و صهیونیستی، عامل اصلی بی ثباتی در منطقه و در آینده، در جهان هستند که دست به جنایت و قتل عام می‌زنند و مراجع بین‌المللی هم هیچ واکنشی ندارند.

وزیر دفاع با بیان اینکه جبهه مقاومت در مقابل استکبار و اسراییل همواره بر مقاومت خود ایستادگی خواهد کرد، اظهار داشت: ما به عنوان یک کشور مستقل و قدرتمند، همواره نسبت به صلح و ثبات منطقه حساسیت داریم.

سردار دهقان درخصوص سفر وزیر دفاع سوریه به ایران نیز گفت: طی دو روز که ایشان در تهران بودند، نشست های مختلفی با مسئولان سیاسی و نظامی برگزار شد و آنچه مورد توجه قرار گرفت، آخرین وضعیت میدانی سوریه و مجموعه تحولات فزاینده و شدت یافته اخیر بود.

وی ادامه داد: ما دیدگاههای مشترکی درخصوص مسایل منطقه داشتیم و معتقدیم که در یک دهه گذشته، نظام سلطه و اسراییل به دنبال ضربه زدن به حلقه مقاومت و تامین امنیت اسراییل بوده که گروهکهای تروریستی را در همین جهت تجهیز کردند.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: استکبار همواره جبهه های جدیدی را در منطقه باز می کند که یمن یکی از آنهاست.

دهقان گفت: جبهه مقاومت همواره با رصد این تحولات، در صدد مقابله با گروههای تروریستی است و در آینده نزدیک شاهد پیروزی مقاومت خواهیم بود.

انتهای پیام/