به گزارش افکارنیوز، سردار محمدرضا نقدی روز چهارشنبه در یادواره شهید شاخص کارگری و ۱۴هزار شهید کارگر کشور در شهرکرد افزود: در این میدان، دولت های مذاکره کننده تلاش می کنند تا انتقام شکست هایی را که تاکنون از ملت ایران و نظام اسلامی خورده اند، بگیرند.

وی گفت: سلاح طرف مقابل در این میدان، تحریم است اما ما می توانیم با الگوگیری از شهدا وهمچنین اقتصاد مقاومتی در این عرصه جنگی نیز بایستیم.

وی اظهار کرد: برخی تصور می کنند آن چیزی که سران کشورهای ظالم و ستمگر دنیا را به عنوان مذاکر کننده در مقابل ایران نشانده، مساله هسته ای است اما این اشتباه بزرگی است زیرا مساله، مساله اسلام و انقلاب اسلامی است.

وی گفت: آنها می بینند هرچه طی قرنها برای استعمار ملت ها برنامه ریزی کرده و ساختار جاسوسی ساخته اند تا بتوانند اراده خود را بر ملت ها تحمیل کنند، همه رو به زوال است.

سردار نقدی افزود: عزت و کرامت دین، عظمت و قدرت امروز اسلام، امنیت و آرامش و همه پیشرفت ها در نظام اسلامی مدیون فداکاری و گذشت شهداست.

نقدی اظهار کرد: امروز اگر می بینیم جمهوری انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است و ابرقدرتهای جنایتکار را به ذلت کشانده، بخاطر ایثار و فداکاری شهدا و مدیون آرمان و ایده شهداست.

به گفته وی، اگر امروز می بینیم آمریکای جنایتکار در گل نشسته و شکست خورده، همه مدیون شهدا، بسیج و نظام اسلامی است.

وی گفت: امروز رژیم صهیونیستی، رژیم آل یهود و آل صعود جنایتکار در محاصره مجاهدان اسلام هستند و اینکه با دستپاچگی جنایت می کنند و دست به کودک کشی می زنند و زنان، پیرمردان و پیرزنان مظلوم را به خاک و خون می کشند، همه از ترس و وحشتی است که آنها را فرا گرفته است.

سردار نقدی اظهار کرد: آنها می بینند که نیروهای انقلاب اسلامی، امروز به هر شهری که وارد شوند، در خانه مردم به روی آنها باز است و دنیای اسلام یکپارچه به جهاد مقدس روی آورده و دنیای اسلام بیدار شده و تصمیم گرفته است تا دیگر زیر بار قدرتهای شیطانی نرود.

وی به جنگهایی که ابرقدرتها در فلسطین، سوریه و عراق به راه انداختند نیز اشاره کرد وگفت: آنها در این ۳۶سال هرچه تلاش می کنند تا یک قدم در فلسطین جلو بروند، نمی توانند و دائم رو به عقب نشینی هستند.

وی گفت: در سوریه چندین سال است که جنگ خانمانسوز به راه انداخته اند، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و شکست خوردند و ذلیلانه خاک عراق را نیز ترک کرده و نیروهای مسلح خود را عقب برده و به مسلح کردن تکفیریها روی آورده اند.

رییس سازمان بسیج مستضعفان اظهار کرد: آنها با مسلح کردن تکفیریها، این گروه را به جان مردم عراق انداخته و مصدومان عراق را با جنایتکاران وحشی تکفیری و وهابی مواجه کرده اند.

وی گفت: آنها در ادامه، گروه داعش را راه انداختند و امکانات گسترده در اختیارش گذاشتند اما مردم عراق به فرمان ولایت و مرجعیت بسیج تشکیل دادند و به صحنه آمدند و دشمن را یکی پس از دیگری از شهرها و روستاهایشان دور کردند.

سردار نقدی افزود: همه ملت ها در جهان اسلام یاد گرفته اند که با تشکیل بسیج می توانند در برابر ابرقدرتها ایستادگی کنند.

وی همچنین گفت: دفاع مقدس ما جنگ عراق و ایران نبود، دفاع مقدس، جنگ با همه قدرتها بود که همه بدون استثنا از ملت ایران شکست خوردند.

یادواره سردار شهید حسینعلی ترکی شهید شاخص کارگری و ۱۴هزارشهید کارگری کشور روز چهارشنبه با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفین، جمعی از مسوولان کشوری و استانی و خانواده های معظم شهدا در قطب صنعتی شهرکرد برگزار شد.

سردار شهید حسینعلی ترکی هرچگانی، ششم مهر ۱۳۲۷ در روستای هرچگان از توابع شهرستان شهرکرد در خانواده ای کشاورز به دنیا آمد.

این سردار شهید، ششم بهمن ۱۳۶۰، با سمت فرمانده تیپ ۱۷ علی ابن ابیطالب علیه السلام و فرمانده محور شوش، در جاده دزفول – شوش، بر اثر اصابت ترکش خمپاره، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

از سردار شهید ترکی هرچگانی سه فرزند دختر به یادگار مانده است.