به گزارش افکارنیوز، " سعید جلیلی " روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهارداشت: فکت شیت غربی‌ها نشان از آن دارد که مبنای کار آنها بسیار فراتر از بحث‌های متعارف است و جای خوش بینی نمی‌گذارد.

وی ابراز داشت: دشمن دنبال بهانه‌گیری است و اگر سخنان رهبر معظم انقلاب مبنای کار باشد، موفق خواهیم بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که حدود هفت سال است که هم سطح کشورهای غربی با آنها مذاکره می‌کنیم، اضافه کرد: هر یک از کشورهای طرف مقابل هزاران کلاهک هسته‌ای دارند ولی معلوم نیست چرا از چند سانتریفیوژ ما نگران می‌شوند.

جلیلی به حضور کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در ایران اشاره کرد و گفت: این کشورها که دو سوم کشورهای جهان را تشکیل می‌دهند، صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان را تایید کردند ولی اکنون چند کشور می‌خواهند بگویند کل دنیا ما هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز در این دیدار درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱ + ۵ گفت: من فکر می‌کنم در جریان مسایل هسته‌ای اگر نتیجه‌ای هم نگیریم، برای دنیا روشن شده که ما دنبال مسایل مطرح شده از سوی این کشورها نیستیم و اصل حرف ما بر منطق استوار بوده و حداقل نتیجه آن اثبات قدرت ایران به غرب است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی افزود: از خبرهای بیرون شنیده‌ام که در غرب هم عنوان می‌کنند ایران خودش را هم سطح کشورهای مطرح غرب بالا کشیده و وقتی مقابل این کشورها می‌نشیند تا مذاکره کند، نشان دهنده توانایی‌‌‌ها و اهمیت کشور ما است.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: متاسفانه برخی از کشورها دنبال بهانه جویی هستند و می‌خواهند کل مسایل منطقه را به ما گره بزنند و پای ایران را در یمن و حتی دیگر کشورها به میان بکشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این تلاش نشان می‌دهد که موضوع هسته‌ای ایران برای آنها یک بهانه است و آنها از ما می‌خواهند در مسایل منطقه سکوت کنیم در حالی که این رویکرد با انقلاب ما سازگاری ندارد.

آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: از وقتی امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را در ایران را آغاز کردند، مساله اسرائیل غاصب را بیان کرده و می‌گفتند چه رابطه‌ای بین اسراییل و شاه است که آنها را کنار هم می‌گذارند.

امام جمعه گرگان سپس به مساله یمن اشاره کرد و گفت: یمن کشور فقیری است و مشخص نیست چطور مردم آنها در این شرایط(جنگ) زندگی می‌کنند.

گفتنی است؛ سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در سفر امروز خود به استان گلستان قرار است در دو نشست دانشجویی و حوزوی در دانشگاه گلستان و حوزه علمیه امام صادق(ع) گرگان سخنرانی کند.