به گزارش افکارنیوز، «یژی‌یان وندرلیخ» نایب رئیس مجلس سنای لهستان امروز(سه‌شنبه) با محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابوترابی‌فرد در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور اظهار داشت: فرصت‌های فراوانی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و لهستان وجود دارد که باید از آنها برای توسعه و گسترش مناسبات فیمابین بهره برد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت تحکیم و تقویت ارتباطات دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی افزود: تبادل هیأت‌های پارلمانی میان دو کشور می‌تواند ضمن تقویت تفاهم و درک متقابل نسبت به مواضع طرفین به شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و کشاورزی در ایران و لهستان منجر شود.

نایب رئیس اول مجلس بر همین اساس با اشاره به ادامه مذاکرات ۱ + ۵ با کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از هر گونه گفت‌وگویی در چارچوب منافع ملی و احترام متقابل استقبال کرده است و دولت و مردم ایران در برابر هر گونه زیاده‌خواهی و یکجانبه‌گرایی کشورهای زورگو به ویژه آمریکا خواهند ایستاد.

وی در پایان بر افزایش سطح تبادلات اقتصادی و تجاری میان دو کشور تأکید کرد.

در ادامه «یژن یان وندرلیخ» نایب رئیس مجلس سنای لهستان با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان تصریح کرد: ایران کشوری مهم در منطقه محسوب می‌شود و نباید زمان و فرصت‌های اقتصادی و تجاری فراروی دو کشور را از دست بدهیم.

«یژن یان وندرلیخ» با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت مذاکرات ۱ + ۵ با جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: تداوم مذاکرات هسته‌ای ایران نشان‌دهنده تحرک و سیاست‌های منطقی مقامات عالیرتبه ایران هستند.

نایب رئیس مجلس سنای لهستان در پایان بر توسعه و گسترش هر چه بیشتر مراودات فرهنگی و تبادل استاد و دانشجو میان مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/