به گزارش افکارنیوز، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در نهمین نشست مشترک معاونان و مدیران کل پارلمانی و حقوقی دستگاه‌های اجرایی که بعدازظهر امروز در مجمع فرهنگی ورزشی انقلاب برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون بیش از ۱۶۰۰ سؤال از وزرای دولت توسط مجلس و نمایندگان انجام شده که از این تعداد ۲۳ سؤال به صحن علنی کشیده شده و ۱۱ سؤال منجر به کارت زرد شده است.

وی با اشاره به روابط خوب قوه مجریه با سایر قوا افزود: رابطه قوه مجریه با قوای دیگر براساس تعامل سازنده و احترام متقابل بوده است. امروز ارتباط دولت با قوه مقننه و قضاییه براساس متانت بوده و از سطح تعامل خوبی هم برخوردار است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: ‌ برقراری این تعامل مناسب بین سایر قوا به این معنا نیست که سه قوه از حقوق خود صرف‌نظر کرده باشند بلکه این موضوع نشان می‌دهد دولت در چارچوب قانون می‌تواند حتی با اختلاف‌نظرهای سیاسی ارتباط و تعامل خوبی برقرار کند.

انصاری با بیان اینکه دولت به جریانات مختلف سیاسی در مجلس احترام برابر داشته است، افزود: دولت حتی با منتقدین سرسخت خود گرچه انگشت‌شمار اما تندخو و تندزبانی که حتی در تریبون‌های مجلس بعضاً وجود داشته با سعه صدر و تعامل سازنده برخورد کرده است.

وی تأکید کرد: خوشبختانه روابط دولت با قوه مقننه دچار چالش نشده در حالی که موضوعات چالشی فراوانی وجود داشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: گاهاً اشخاصی در داخل و بیرون مجلس ولو انگشت‌شمار بی‌میل نبوده‌اند که رابطه دولت و مجلس به نقطه اصطکاک بینجامد اما هم تدبیر مجلس، هیأت رئیسه، رئیس مجلس، تأکیدات دولت، رئیس جمهور، وزارت و معاون اول باعثشد که امروز ما شاهد روابط خوبی بین این دو قوه باشیم.

انصاری با تأکید براینکه برخورد دستگاه‌های اجرایی با حوزه‌های انتخابیه نمایندگان باید با رعایت عدالت باشد، گفت: ‌ امسال سال انتخابات است و نمایندگان محترم طبعاً خواسته‌های بیشتری را در طرح‌ها و پروژه‌های حوزه انتخابیه خود مطرح می‌کنند یا احیاناً درخواست‌های برای جابه‌جایی افراد و یا ابقای افراد خواهند داشت.

وی ادامه داد: ‌ اولاً‌ تأکید دولت و رئیس جمهور این است که به هیچ عنوان از امکانات دولتی به نفع فرد و گروهی خاصی در جریان انتخابات استفاده نشود. رسالت دولت در انتخابات، تلاش حداکثری برای حضور پرشور مردم است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر معاونان پارلمانی دستگاه‌های اجرایی می‌خواهند امکاناتی را به نمایندگان در حوزه انتخابیه بدهند باید این امکانات عادلانه باشد. اتفاقاً کسانی که سکوت می‌کنند باید بیشتر آنها را مورد توجه قرار بدهیم.

وی گفت: دولت خواهان عدالت مطلق در ارائه خدمات دولتی به حوزه‌های انتخابیه در چارچوب قانون است.

انصاری گفت: براساس تأکیدات رئیس جمهور هیچ دستگاهی نباید در مقابل فشار و خواسته‌‌‌های خارج از اختیارات تسلیم شود و نباید امتیاز داد حتی اگر به استیضاح تبدیل شود.

وی افزود: ‌ این اقدام دولت مطمئناً منجر به استحکام دولت و بهبود روابط خواهد شد و خدای ناکرده اگر این مسائل معکوس شود و نشانه‌هایی فراتر و سؤال‌های فراتر از قانون از دولت بشود هم مجلس از مسیر طبیعی و سالم خود خارج می‌شود و هم دستگاه‌ها آلوده خواهند شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: تنظیم سفر وزرا به استان‌ها و شهرستان‌ها به خصوص از این پس باید در چارچوب رعایت این موضوعات انجام شود تا دولت ناخواسته در چرخه رقابت‌های انتخاباتی به نفع فرد خاصی در حوزه خاصی وارد نشود.

انصاری ادامه داد: ما همه نماینده بودیم و می‌دانیم که کار تبلیغاتی از یک سال و دو سال قبل از انتخابات آغاز می‌شود و حتی اگر نمایندگان فعلی فعال نباشند رقبای آنها فعال هستند و برای اینکه نمایندگان از رقبای خود عقب نمانند مسابقه می‌گذارند.

وی تأکید کرد: نباید وزراتخانه‌ای عملاً ابزار تبلیغاتی فردی در حوزه انتخابیه خاصی شود.

انتهای پیام/