به گزارش افکارنیوز، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران، درباره بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد برای محدودسازی فعالیت‌های بسیج دانشجویی، گفت: پس از پیگیری این موضوع به صورت مکاتبات و نامه‌نگاری با دانشگاه آزاد که اسناد آن موجود است و در صورت لزوم منتشر می‌شود، بسیج دانشجویی درباره صدور این بخشنامه خلاف قانون مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی، علیه دانشگاه آزاد به مراجع قضایی شکایت کرد.

وی افزود: بسیج دانشجویی در پیگیری این مسئله تنها به قانون استناد می‌کند و چیزی فراتر از قانون را مطالبه نکرده و برخلاف برخی از ادعاها به دنبال امتیازخواهی یا کسب امتیازات فراقانونی نیست.

حیدری تاکید کرد: برای شفاف‌ شدن این موضوع بنده به عنوان مسئول بسیج دانشجویی، آقای دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و رئیس هیئت نظارت تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد را به مناظره در جمع حقوق‌دانان، رسانه‌ها و دانشجویان دعوت می‌کنم که در فضایی حقوقی این مسائل را بررسی کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: قطعا اگر آقای میرزاده این مناظره را نپذیرد این مسئله گویای این است که رئیس دانشگاه آزاد در این زمینه دچار تردید است.

وی تصریح کرد: امیدوارم جریان منتسب به پدربزرگ پشت جریانات اخیر دانشگاه آزاد نباشد.