به گزارشافکارنیوز، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به نشست‌های سه جانبه تشکل متبوعش با جمعیت ایثارگران و حزب مؤتلفه اظهار داشت: ما به دنبال راهکاری هستیم که بتوانیم تکنیکی را برای وحدت بین دوستان اصولگرا پیدا کنیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه حدود ۱۲ نشست بین گروه‌های مختلف برگزار شده است، ‌ یادآور شد: ما سه جلسه با جمعیت ایثارگران و سه جلسه با مؤتلفه داشته‌ایم که موارد مورد توافق را نوشته و درباره اختلاف‌نظرها صحبت کرده‌ایم تا همگرایی ایجاد شود.

*پایداری، ایثارگران و مؤتلفه با آیات یزدی، ‌ موحدی و مصباح دیدار می‌کنند

دبیرکل جبهه پایداری درباره استمرار و جلسه آینده این سه تشکل اظهار داشت: ما در حال حاضر به صورت هفتگی جلسه داشتیم اما اکنون به جایی رسیده‌ایم که اگر بتوانیم نشستی با علما یعنی رئوس جامعتین آیات موحدی و یزدی و همچنین حضرت آیت‌الله مصباح خواهیم داشت.

وی درباره زمان این دیدارها یادآور شد: امیدواریم که این دیدارها به زودی برگزار شود چرا که آقایان نیز در این زمینه و همگرایی و همکاری اصولگرایان دغدغه دارند.

دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به سوالی درباره بسط نشست‌های این سه تشکل به سایر گروه‌های اصولگرایی تصریح کرد: این سه ضلع، گروه‌های وابسته‌ای هم دارند و هر گروهی که نزدیکتر باشند باید با آنها نشست بگذارند و این سخت نیست، نشست با همه گروه‌ها به جلسات متعددی نیاز دارد اما به فرض عده‌ای که به جبهه پایداری نزدیکترند می‌توانند با گروه‌های نزدیک و وابسته به خود جلسه داشته و مسائل را بین خود حل کنند.

وی در عین حال گفت: برخی به دنبال بر هم زدن این نشست‌های وحدت هستند در حالیکه دود این اقدام به چشم خودشان می‌رود.

آقاتهرانی در ارزیابی خود از برگزاری این نشستها خاطرنشان کرد: ما از برگزاری این نشستها راضی هستیم و معتقدیم وقتی که گذاشتهایم ضایع نشده است و ما به وجوه وحدت رسیدهایم؛ برخی تحلیلهای غیرواقعی میکنند اما فقط آنچه رسمی است که از سوی میزبان گفته شود.