به گزارش افکارنیوز، «مارکو روبیو» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه(امروز) تصریح کرد وقتی رقبایی چون چین و ایران اقداماتی را انجام می‌دهند که منافع اقتصادی آمریکا را تهدید می‌کند، آمریکا باید به شدت پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روبیو در یک انتقاد ضمنی از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که اوباما باید برای به چالش‌ کشیدن کشورهایی چون روسیه و چین از قدرت آمریکا استفاده کند.

طبق بخش‌هایی از سخنرانی روبیو که قرار است امروز در شورای روابط خارجی آمریکا مطرح کند: روسیه‌، چین، ایران یا هر کشور دیگری که تلاش می‌کنند تا تجارت جهانی را بلوکه کنند، باید انتظار واکنش دولت مرا داشته باشند.

در گزیده‌ای از سخنرانی وی که قرار است ساعت ۱۵:۳۰ بعد ازظهر به وقت محلی صورت گیرد، روبیو یک رویکرد تهاجمی‌تر برای رویارویی با امور جهان مطرح می‌کند که این رویکرد تهاجمی‌تر از رویکردی است که اوباما در قبال مسائل جهانی اتخاذ کرده است.

این سناتور آمریکایی از ایالت «فلوریدا» خواستار تعهد مستحکم‌تر برای کمک‌های خارجی شد و این در حالی است که «رند پائول» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از ایالت «کنتاکی» خواستار کاهش کمک‌های خارجی آمریکا شده بود.

طبق این گزارش، روبیو و دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در چند ماه گذشته ضمن انتقاد از دولت کنونی آمریکا، تأکید دارند که اوباما اقدامات کافی برای محافظت از کشور در مقابل تهدیدات خارجی صورت نداده است.

روبیو که خود پسر مهاجران کوبایی است از تلاش‌های اوباما برای برقراری روابط با کوبا انتقاد کرده است.

انتهای پیام/م